Trzysetowy thriller i awans Igi Świątek do finału w Ostrawie

Strona głównaTenisTrzysetowy thriller i awans Igi Świątek do finału w Ostrawie

Po trzysetowym pojedynku Iga Świątek pokonała Jekaterinę Aleksandrową i awansowała do wielkiego finału turnieju AGEL Open w czeskiej Ostrawie. Rosjanka okazała się niezwykle trudną przeciwniczką, jednak liderka rankingu WTA stanęła na wysokości zadania i awansowała do kolejnego finału w tym sezonie. Spotkanie potrwało ponad 2,5 godziny. Zawody mają rangę WTA 500. W wielkim finale Iga Świątek zagra z reprezentantką gospodarzy Barborą Krejcikovą. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 9 października.

Wyrównany pierwszy set dla Igi Świątek

Pierwszy set tego meczu był niezwykle wyrównany. Iga Świątek (1. WTA)  musiała mierzyć się z dobrze dysponowaną Jekateriną Aleksandrową (21. WTA). Na uwagę zasługuje fakt, że obie doskonale spisywały się w polu serwisowym. Dzięki temu w pierwszym secie nie oglądaliśmy ani jednego przełamania. Obie zawodniczki miały tylko po jednym breakpoincie, jednak ich nie wykorzystały. Doszło do tie-breaka, w którym skuteczniejsza okazała się młoda Polka. Wygrała 7:5 i wyszła na prowadzenie w setach.

Nieoczkowana wysoka porażka w drugim secie

Wydawało się, że Iga Świątek znalazła receptę na rywalkę i w drugiej partii powinno być łatwiej. Tak się jednak nie stało. Rosjanka raz po raz zaskakiwała liderkę rankingu WTA i budowała swoją przewagę. Aleksandrowa wygrała pierwsze pięć gemów tego seta. Igę Świątek stać było na chwilowe przebudzenie, jednak partia zakończyła się jej wysoką porażką 2:6. O losach awansu do finału miał zdecydować trzeci set.

Iga Świątek wykorzystała dopiero czwartą piłkę meczową

Trzecia partia ponownie była bardzo wyrównana. Tak było do stanu 3:3. Wówczas przełamała Iga Świątek i chwilę później wyszła na prowadzenie 5:3. Przy serwisie rywalki miała trzy piłki meczowe, jednak Aleksandrowa się jeszcze wybroniła. Kolejny gem należał jednak do Polki. Wygrała czwartą piłkę meczową w tym meczu i zakończyła seta 6:4. Iga Świątek awansowała do wielkiego finału AGEL Open, gdzie zagra z Czeszką Barborą Krejcikovą (23. WTA). Spotkanie odbędzie się w niedzielę 9 października w Ostrawie.

Iga Świątek (Polska, 1) – Jekaterina Aleksandrowa 7:6(5), 2:6, 6:4