STS KOD PROMOCYJNY

Tym razem się nie udało. Rosolska i Routliffe przegrały finał w Ostrawie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisTym razem się nie udało. Rosolska i Routliffe przegrały finał w Ostrawie

Alicja Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe przegrały finał gry podwójnej turnieju AGEL Open w Ostrawie. Faworytkami finały były Amerykanki Catherine McNally i Alycia Parks. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów polsko-nowozelandzki duet przegrał, jednak pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. To kolejny udany start w tym sezonie doświadczonej Alicji Rosolskiej. Finał potrwał niespełna 70 minut i zakończył się wynikiem 6:3, 6:2 na korzyść Amerykanek. 

Amerykanki były za mocne

Przez cały turniej WTA 500 AGEL Open w Ostrawie Alicja Rosolska i Erin Routliffe szły jak burza. Rozstawione z numerem trzecim deblistki doszły do finału. Niestety tam trafiły na świetnie dysponowane Amerykanki Catherine McNally i Alycię Parks. Mecz rozpoczął się lepiej dla Amerykanek, które szybko przełamały i wyszły na prowadzenie 2:0. Chwilę później oglądaliśmy przełamanie zwrotne i wydawało się, że polsko-nowozelandzki duet powróci do gry. Tak się jednak nie stało. Kolejne trzy gemy padły łupem McNally i Parks i na tablicy wyników było 5:1. Wówczas Rosolska i Routliffe wygrały jeszcze dwa gemy, jednak ostatnie słowo należało do rywalek, które pierwszego seta wygrały 6:3. 

Wysoka porażka w drugim secie

Rozpędzone Amerykanki w drugim secie poszły za ciosem. Szybko zanotowały dwa przełamania i wyszły na prowadzenie 3:0. Wówczas na jedno przełamanie stać było Alicję Rosolską i Erin Routliffe. Niestety rywalki nie dały się ponownie zaskoczyć. Wszelkie próby polsko-nowozelandzkiego duety były powstrzymywane przez Catherine McNally i Alycię Parks. Ostatecznie wygrały czwartą piłkę meczową i zakończyły partię 6:2, a cały mecz 2:0. Awans Polki i Nowozelandki do wielkiego finału WTA 500 AGEL Open w Ostrawie należy uznać za spory sukces. Choć nie wygrały zmagań, to jednak spisały się naprawdę dobrze i kolejny raz potwierdziły, że stanowią zgrany duet deblowy. Wiele wskazuje na to, że w tym sezonie jeszcze wystąpią wspólnie na korcie. 

Caty McNally / Alycia Parks (USA) – Alicja Rosolska (Polska, 3) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 3) 6:3, 6:2

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...