Udany powrót Igi Świątek. Polka w ćwierćfinale turnieju w Stuttgarcie

Strona głównaTenisUdany powrót Igi Świątek. Polka w ćwierćfinale turnieju w Stuttgarcie

Iga Świątek zwycięsko powróciła do rywalizacji na tenisowych kortach po kilkutygodniowej przerwie. W dwóch setach pokonała Chinkę Qinwen Zheng i awansowała do ćwierćfinału turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Zawody mają rangę WTA 500, a młoda Polka broni tytułu zdobytego przed rokiem i przewagi w rankingu WTA, gdzie wciąż jest liderką. W ćwierćfinale Iga Świątek zmierzy się z Czeszką Karoliną Pliskovą. Spotkanie zaplanowano na piątek 21 kwietnia.

Dwusetowe zwycięstwo nad Zheng

Polka wracała do rywalizacji po ponad miesiącu przerwy, który był spowodowany kontuzją. W Stuttgarcie Iga Świątek (1. WTA) rozpoczęła sezon na kortach ziemnych, które nie bez powodu uznawane są za jej najmocniejszą stronę. Na starcie czekał ją pojedynek z niewygodną w grze Chinką Qinwen Zheng (25. WTA), z którą wcześniej dwukrotnie wygrywała po trudnych trzysetowych pojedynkach. Tym razem było nieco inaczej. Mecz od początku zdominowała Polka i zakończyła go w dwóch setach, choć w drugim musiała się nieco bardziej napocić.

Mecz doskonale rozpoczęła Iga Świątek, która przy pierwszej okazji przełamała Qinwen Zheng i wyszła na prowadzenie 3:0. Do końca pierwszej partii jeszcze raz odebrała rywalce serwis i szybko zakończyła ją 6:1. Wydawało się, że w drugim secie sytuacja się powtórzy. Polka znów szybko przełamała i zrobiło się 3:1. Waleczna Chinka jednak nie odpuszczała i odrobiła straty, doprowadzając do wyniku 4:4. Końcówka należała do Igi Świątek. Seta wygrała 6:4, a cały mecz 2:0 i zameldowała się w ćwierćfinale turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie.

Iga Świątek (Polska, 1) – Qinwen Zheng (Chiny) 6:1, 6:4

Pliskova na drodze Polki do półfinału

W ćwierćfinale Igę Świątek czeka trudne zadanie, ponieważ zmierzy się z byłą liderką światowego rankingu Czeszką Karoliną Pliskovą (17. WTA). Do tej pory obie mierzyły się na korcie dwukrotnie i za każdym razem lepsza była Świątek. Trzeci pojedynek miał mieć miejsce w lutym tego roku w Dubaju, jednak Czeszka poddała go walkowerem z powodu problemów zdrowotnych. Ćwierćfinał w Stuttgarcie zaplanowano na piątek 21 kwietnia i liczymy na to, że Iga Świątek podtrzyma swoją dobrą passę.