United Cup: Pierwszy dzień na remis z Kazachstanem

Strona głównaTenisUnited Cup: Pierwszy dzień na remis z Kazachstanem

Reprezentanci Polski w tenisie rozpoczęli zmagania w premierowej edycji turnieju United Cup. Po pierwszym dniu rywalizacji remisują 1:1 z Kazachstanem. Swój mecz singlowy pewnie wygrała Iga Świątek i wyprowadziła Polaków na prowadzenie. Chwilę później Daniel Michalski nie dał rady Timofiejowi Skatowowi i po pierwszym dniu mamy remis 1:1. Kolejne mecze zaplanowano na niedzielę 1 stycznia.

Dobre otwarcie Igi Świątek

Jako pierwsza na kort w reprezentacji Polski wyszła Iga Świątek. Liderka światowego rankingu WTA nie dała żadnych szans Julii Putincewej. Spotkanie potrwało niewiele ponad godzinę. Młoda Polka dominowała w każdym elemencie tenisowego rzemiosła i w pełni zasłużenie sięgnęła po końcowe zwycięstwo. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:1. Bardziej wyrównana była druga partia, w której wynik remisowy utrzymywał się do stanu 2:2. Wtedy tempo podkręciła 21-letnia raszynianka i wygrała partię 6:3. Polacy wyszli na prowadzenie 1:0

Michalski nie dał rady wyżej notowanemu rywalowi

W drugim meczu singlowym zaprezentował się Daniel Michalski. Stanął przed trudnym zadaniem, ponieważ mierzył się z wyżej notowanym Timofiejem Skatowem. Pierwszy set był niezwykle wyrównany i obaj pilnowali swoich gemów serwisowych. Ostatecznie w tie-breaku na przewagi wygrał Kazach, a Daniel Michalski nie wykorzystał dwóch piłek setowych. Drugi set był mniej zacięty i rywal wygrał go 6:2. Po pierwszym dniu w pojedynku Polska – Kazachstan jest remis 1:1

Kolejne mecze w Nowy Rok

Kontynuacja meczu nastąpi w Nowy Rok. Wówczas na korcie w Brisbane w meczach singlowych zaprezentują się Magda Linette i Hubert Hurkacz. Rywalką pierwszej będzie Zhibek Kulambayewa i to Polka będzie zdecydowaną faworytką. Wcześniej Hubert Hurkacz zmierzy się z dobrym znajomym Alexandrem Bublikiem. Również Polak jest faworytem. Na koniec zaplanowano starcie mikstów, w których wstępnie wystąpić mają Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Polacy stoją przed dużą szansą na zwycięstwo w pierwszym meczu na United Cup w Australii