Iga Świątek melduje się w III rundzie US Open. Saville pokonana w dwóch setach

Strona głównaTenisUS OpenIga Świątek melduje się w III rundzie US Open. Saville pokonana w...

Iga Świątek zgodnie z oczekiwaniami pokonała Australijkę Darię Saville i awansowała do II rundy turnieju wielkoszlemowego US Open. Choć spotkanie zakończyło się w dwóch setach, to jednak nie należało do najprostszych. Australijka postawiła liderce rankingu WTA twarde warunki gry. Na szczęście w decydujących momentach to Iga Świątek zachowała więcej skuteczności i to ona gra dalej. W kolejnej rundzie zmierzy się ze Słowenką Kają Juvan. 

Dwusetowe zwycięstwo Igi Świątek 

Spotkanie II rundy miało jedną faworytkę. Była nią Iga Świątek (1. WTA), która mierzyła się z Australijką Darią Saville (322. WTA). Mecz zaczął się dość nieoczekiwanie, bo od przełamania na korzyść rywalki. Chwilę później wszystko wróciło do normalności. Do końca pierwszej partii oglądaliśmy jeszcze trzy przełamania, w tym dwa na korzyść Igi Świątek. Dzięki temu liderka rankingu WTA wygrała 6:3, choć musiała się przy tym sporo napracować. 

Jeszcze bardziej wyrównany był drugi set. Tym razem od przełamania zaczęła Polka, która po chwili prowadziła 2:0. Dwa kolejne gemy padły łupem Darii Saville i znów był remis. Dla losów tej partii decydujący był piąty gem. W nim Iga Świątek ponownie odebrała rywalce serwis. Tej przewagi już nie straciła. Do końca meczu Polka kontrolowała jego przebieg i dość pewnie wygrała drugiego seta 6:4, a cały mecz 2:0. Spotkanie potrwało ponad 1,5 godziny. Na szczęście z awansu cieszy się Iga Świątek, która już może szykować się do meczu III rundy. To kolejny krok w kierunku obrony tytułu zdobytego przed rokiem. 

Iga Świątek (Polska, 1) – Daria Saville (Australia) 6:3, 6:4

Słowenka Kaja Juvan kolejną rywalką Igi Świątek 

W III rundzie Iga Świątek zmierzy się ze Słowenką Kają Juvan (145. WTA), która w II rundzie w trzech setach wyeliminowała faworyzowaną Amerykankę Lauren Davis (50. WTA). Do tej pory Świątek i Juvan grały ze sobą dwukrotnie. Oba mecze miały miejsce w 2021 roku i wygrywała je Polka. Liczymy na to, że w III rundzie US Open w Nowym Jorku będzie podobnie. Spotkanie to zaplanowano na piątek 1 września.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....