Niesamowity powrót Hurkacza. Awansował do II rundy US Open

Strona głównaTenisUS OpenNiesamowity powrót Hurkacza. Awansował do II rundy US Open

Hubert Hurkacz po emocjonującym pojedynku pokonał 3:2 Szwajcara Marca-Andreę Hueslera i awansował do II rundy US Open. Polak zaliczył efektowny powrót po tym, jak przegrywał już 0:2 i 4:5 w trzecim secie. Na szczęście udało mu się odwrócić losy meczu i zameldował się w II rundzie US Open, dzięki czemu wyrównał wynik sprzed roku. Kolejnym rywalem Polaka będzie Brytyjczyk Jack Draper.

Słaby początek i 0:2 dla Hueslera

Z pewnością nie tak początek meczu wyobrażał sobie Hubert Hurkacz (17. ATP). To on był zdecydowanym faworytem meczu ze Szwajcarem Marciem-Andreą Hueslerem (97. ATP). Na korcie jednak nie było tego widać. To Szwajcar wyglądał lepiej. Spotkanie rozpoczęło się od przełamania na korzyść Hueslera, który chwilę później wyszedł na prowadzenie 2:0. Przewagi nie oddał do końca partii, którą wygrał 6:4. Drugi set miał nieco inny przebieg. Długo był remis, a obaj zawodnicy pilnowali swoich gemów serwisowych. Kluczowy był 11. gem, w którym Szwajcar przełamał Polaka i chwilę później zakończył partię 7:5.

Efektowny powrót Hurkacza

Hubert Hurkacz znalazł się w bardzo trudnym położeniu. Do tego w trzecim secie przegrywał już 4:5 przy serwisie rywala. Był o włos od odpadnięcia z US Open już w I rundzie. Na szczęście Polak przełamał i doprowadził do tie-breaka, którego wygrał aż 7:0. Od tego momentu oglądaliśmy zdecydowaną dominację Hurkacza na korcie. W czwartym secie dwukrotnie przełamał rywala i wygrał 6:3. Piąta partia to już prawdziwy popis Polaka, który pozwolił Huselerowi na zdobycie tylko jednego gema. Skończyło sie 6:1 i to Hubert Hurkacz po pięciosetowym thrillerze i niesamowitym powrocie awansował do II rundy US Open

Hubert Hurkacz (Polska, 17) – Marc-Andrea Huesler (Szwajcaria) 4:6, 5:7, 7:6(0), 6:3, 6:1

Jack Draper kolejnym rywalem Hurkacza

W II rundzie US Open Hubert Hurkacz zmierzy się z Brytyjczykiem Jackiem Draperem (123. ATP), który w pierwszym meczu w trzech setach pokonał Radu Albota (102. ATP) z Mołdawii. Do tej pory Hurkacz dwukrotnie grał z Draperem i za każdym razem wygrywał 2:1. Ostatnie spotkanie miało miejsce w kwietniu tego roku w Monte Carlo. Liczymy na to, że w US Open Polak podtrzyma swoją serię i awansuje do III rundy. Mecz zaplanowano na czwartek 31 sierpnia.