Wielkie zwycięstwo Igi Świątek na otwarcie US Open. Peterson była bez szans

Strona głównaTenisUS OpenWielkie zwycięstwo Igi Świątek na otwarcie US Open. Peterson była bez szans

Iga Świątek świetnie rozpoczęła turniej wielkoszlemowy US Open w Nowym Jorku i w dwóch setach zdemolowała Rebeccę Peterson ze Szwecji. Rywalka zdobyła tylko jednego gema. Polka pewnie wygrała 6:0, 6:1 i rozpoczęła swój marsz w kierunku obrony tytułu wywalczonego przed rokiem. W II rundzie młoda raszynianka zmierzy się z Australijką Darią Saville i ponownie będzie zdecydowaną faworytką.

Błyskawiczne zwycięstwo Igi Świątek i awans do II rundy

Liderka światowego rankingu Iga Świątek (1. WTA) w Nowym Jorku broni tytułu wywalczonego przed rokiem. Tegoroczny turniej US Open rozpoczęła znakomicie, ponieważ w niespełna godzinę pokonała niżej notowaną Szwedkę Rebeccę Peterson (86. WTA). Kibice zgromadzeni na trybunach oglądali prawdziwy popis młodej Polki. W pierwszym secie nie oddała rywalce żadnego gema. Przez całą partię rywalka zdobyła tylko osiem małych punktów i skończyło się 6:0.

Bardzo podobny przebieg miał drugi set. Wyrównany był tylko początek do stanu 1:1. Kolejne pięć gemów padło łupem rozpędzonej Igi Świątek, która bez większych problemów wygrała 6:1 i zameldowała się w II rundzie US Open. W drugim secie Rebecca Peterson zdobyła 13. małych punktów. To tylko wskazuje na skalę dominacji w tym meczu Igi Świątek, która pokazała, że w Nowym Jorku chce powalczyć o obronę tytułu. Początek tej drogi jest bardzo obiecujący. Dla Igi Świątek to trzecie zwycięstwo w karierze nad Peterson.

Iga Świątek (Polska, 1) – Rebecca Peterson (Szwecja) 6:0, 6:1

Daria Saville kolejną rywalką Igi Świątek

Zgodnie z oczekiwaniami Iga Świątek bez większych problemów awansowała do II rundy US Open. Tam jej przeciwniczką będzie Australijka Daria Savile (322. WTA), która w I rundzie bez większych problemów poradziła sobie z młodą Amerykanką Clervie Ngounoue. Do tej pory Iga Świątek i Daria Saville grały ze sobą tylko raz. W ubiegłym roku w Adelajdzie Polka pewnie wygrała w dwóch setach i liczymy na to, że podobnie będzie w II rundzie US Open 2023 w Nowym Jorku. Spotkanie zaplanowano na środę 30 sierpnia.