STS KOD PROMOCYJNY

Weronika Falkowska z dwoma tytułami ITF W25 w Poertschach w Austrii

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisWeronika Falkowska z dwoma tytułami ITF W25 w Poertschach w Austrii

Polska tenisistka Weronika Falkowska ma za sobą doskonały występ w Austrii. Zdobyła tytuły w grze pojedynczej oraz grze podwójnej w turnieju ITF W25 Carinthian Ladies Lake´s Trophy 2023 w Poertschach. Tym samym w doskonałym stylu wróciła po miesięcznej przerwie od gry, która była spowodowana urazem nogi. W Austrii nie miała sobie równych. Po tytuł w deblu sięgnęła w parze z Amerykanką Sofią Sewing, z którą wcześniej wygrała w singlu. 

Droga do zwycięstwa w singlu

Weronika Falkowska (281. WTA) była rozstawiona w Poertschach z numerem czwartym. W I rundzie trafiła na niżej notowaną Anikę Jaskovą (668. WTA) ze Słowacji. Poradziła sobie z nią w dwóch setach 6:3, 6:3. W takim samym stosunku wygrała w II rundzie z Łotyszką Dianą Marcinkevicą (398. WTA). Jeszcze bardziej jednostronny był pojedynek Polki w ćwierćfinale, gdzie spotkała się ze swoją partnerką deblową Amerykanką Sofią Sewing (508. WTA). Skończyło się 6:2, 6:1 i Weronika Falkowska awansowała do półfinału. 

Tam na przeciw niej stanęła utalentowana nastolatka z Kanady Victoria Mboko (617. WTA). Ponownie Polka wygrała w dwóch setach. W wielkim finale nasza reprezentantka trafiła na doświadczoną 33. letnią Alexandrę Cadantu-Ignatik (264. WTA) z Rumunii, która kiedyś była nawet na 59. miejscu w rankingu. Rywalka wygrała pierwszego seta. Później jednak to Weronika Falkowska przejęła inicjatywę i wygrała dwa sety 6:1, 6:1. Dzięki temu sięgnęła po cenny tytuł singlowy w turnieju ITF W25 Carinthian Ladies Lake´s Trophy 2023.

Pewne zwycięstwo w turnieju gry podwójnej 

W grze podwójnej Weronika Falkowska stworzyła duet z Amerykanką Sofią Sewing. Były rozstawione z jedynką. Ze względu na to do gry przystąpiły dopiero od ćwierćfinału. Tam odwróciły losy meczu i wygrały z Francuzką Lucie Nguyen Tan i Holenderką Jasmijn Gimbrere. Półfinał to już szybkie zwycięstwo z kanadyjskim duetem Kayla Cross i Victoria Mboko. W wielkim finale polsko-amerykańska para pokonała turniejową czwórkę Rumunkę Elenę-Teodorę Cadar i Marcinkevicę. Dzięki temu Weronika Falkowska w Poertschach sięgnęła po dwa trofea. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...