Weronika Falkowska i Katarzyna Piter w finale debla we włoskiej Gaibie

Strona głównaTenisWeronika Falkowska i Katarzyna Piter w finale debla we włoskiej Gaibie

Weronika Falkowska i Katarzyna Piter dotarły do finału gry podwójnej w turnieju Veneto Open promoted by Confindustria Veneto Est rozgrywanym we włoskiej Gaibie. Zawody odbywały się na kortach trawiastych i miały rangę WTA 125. Polki swoje pogromczynie spotkały dopiero w wielkim finale, gdzie dopiero w super tie-breaku przegrały z Na-Lae Han i Su Jeong Jang z Korei Południowej. Awans do finału tego turnieju to sporty sukces biało-czerwonych.

Krótka droga do finału

Do turnieju gry podwójnej we włoskiej Gaibie zgłosiło się tylko osiem par deblowych. W związku z tym Weronika Falkowska i Katarzyna Piter rozpoczęły zmagania od ćwierćfinału. Tam bez większych problemów poradziły sobie z Holenderką Rosalie Van der Hoek i Czeszką Renatą Voracovą. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach wynikiem 6:3, 6:4. Półfinał był zdecydowanie bardziej wyrównany. Tam polski duet trafił na rozstawione z numerem drugim Holenderkę Bibiane Schoofs i Belgijkę Yaninę Wickmayer. Pierwszy set rywalki wygrały 6:4. Na szczęście biało-czerwone były w stanie odwrócić losy rywalizacji. W super tie-breaku wygrały 10:5 i zameldowały się w finale

Finał przegrany po super tie-breaku

W wielkim finale turnieju Veneto Open promoted by Confindustria Veneto Est rangi WTA 125 na Polki czekała para z Korei Południowej Na-Lae Han i Su Jeong Jang. Rywalki wygrały pierwszego seta 6:3. Kolejna partia padła łupem Weroniki Falkowskiej i Katarzyny Piter, które również zakończyły ją 6:3. O zwycięstwie w turnieju decydował super tie-break. W nim lepiej wyglądały Azjatki, które wygrały 10:6 i sięgnęły po tytuł w Gaibie. Polki przegrały dopiero w finale, co i tak można uznać za spory sukces

Na-Lae Han (Korea Południowa) / Su Jeong Jang (Korea Południowa) – Weronika Falkowska (Polska) / Katarzyna Piter (Polska) 6:3, 3:6, 10-6

Dobry występ we Włoszech sprawi, że Weronika Falkowska awansuje na 86. miejsce w deblowym rankingu WTA. To najlepszy wynik w jej karierze. Katarzyna Piter będzie na 89. pozycji. Najwyżej w karierze była 66.