STS KOD PROMOCYJNY

Weronika Falkowska pokonana przez Elenę Rybakinę w Billie Jean King Cup

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisWeronika Falkowska pokonana przez Elenę Rybakinę w Billie Jean King Cup

Weronika Falkowska jako druga z biało-czerwonych zameldowała się na korcie, by powalczyć w ramach Pucharu Billie Jean King. Polka przegrała z Eleną Rybakiną 3:6, 4:6, lecz mimo niekorzystnego wyniku, zdołała pokazać się od dobrej strony.

Biało-czerwone w piątek i w sobotę 14-15 kwietnia rywalizują w ramach Billie Jean King Cup z reprezentacją Kazachstanu. Polki pomimo braków kadrowych, spowodowanych urazami Igi Świątek oraz Magdaleny Fręch, nie poddały się bez walki. W pierwszym meczu, pomimo dobrego początku, Magda Linette została pokonana przez Julię Putincewą. Jako druga z naszych reprezentantek, na korcie zameldowała się Weronika Falkowska.

Przed Polką stało trudne zadanie, ponieważ mierzyła się z samą Eleną Rybakiną, która aktualnie plasuje się na siódmej lokacie w prestiżowym rankingu WTA. Z reprezentantką Kazachstanu, ostatnimi czasy miała problem nawet Iga Świątek. 22-letnia Polka dzielnie walczyła, ale podobnie, jak wcześniej Linette, musiała uznać wyższość rywalki.

Biało-czerwone staną do walki również jutro, jednak ich sytuacja jest bardzo trudna. Na ten moment przegrywają już 0:2.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...