Weronika Falkowska pokonana przez Elenę Rybakinę w Billie Jean King Cup

Strona głównaTenisWeronika Falkowska pokonana przez Elenę Rybakinę w Billie Jean King Cup

Weronika Falkowska jako druga z biało-czerwonych zameldowała się na korcie, by powalczyć w ramach Pucharu Billie Jean King. Polka przegrała z Eleną Rybakiną 3:6, 4:6, lecz mimo niekorzystnego wyniku, zdołała pokazać się od dobrej strony.

Biało-czerwone w piątek i w sobotę 14-15 kwietnia rywalizują w ramach Billie Jean King Cup z reprezentacją Kazachstanu. Polki pomimo braków kadrowych, spowodowanych urazami Igi Świątek oraz Magdaleny Fręch, nie poddały się bez walki. W pierwszym meczu, pomimo dobrego początku, Magda Linette została pokonana przez Julię Putincewą. Jako druga z naszych reprezentantek, na korcie zameldowała się Weronika Falkowska.

Przed Polką stało trudne zadanie, ponieważ mierzyła się z samą Eleną Rybakiną, która aktualnie plasuje się na siódmej lokacie w prestiżowym rankingu WTA. Z reprezentantką Kazachstanu, ostatnimi czasy miała problem nawet Iga Świątek. 22-letnia Polka dzielnie walczyła, ale podobnie, jak wcześniej Linette, musiała uznać wyższość rywalki.

Biało-czerwone staną do walki również jutro, jednak ich sytuacja jest bardzo trudna. Na ten moment przegrywają już 0:2.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...