Wielki triumf Igi Świątek w Indian Wells. Polka będzie 2 rakietą świata

Strona głównaTenisWielki triumf Igi Świątek w Indian Wells. Polka będzie 2 rakietą świata

Iga Świątek w wielkim stylu pokonała w finale turnieju WTA 1000 w Indian Wells Greczynkę Marię Sakkari 2:0. To drugi z rzędu prestiżowy wygrany turniej przez Polkę. Pod koniec lutego 20-letnia tenisistka wygrała w katarskiej Dausze, a tym razem nie dała żadnych szans rywalkom w rozgrywanym w Kalifornii turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells. Dzięki temu awansowała na 2. miejsce w najnowszym rankingu WTA, czym wyrównała rekord Agnieszki Radwańskiej. To najlepszy wynik w karierze Polki. Ponadto jest liderką rankingu The Race dla najlepszej tenisistki tego roku.

Nerwowy pierwszy set i pełna kontrola w drugim

Nieznaczną faworytką tego meczu była 20-letnia Iga Świątek, która przed kilkoma tygodniami wygrała z 26-letnią Marią Sakkari w półfinale turnieju WTA w Dausze. Tym razem obie tenisistki spotkały się dopiero w półfinale. Początek meczu był bardzo nerwowy. Pierwsze cztery gemy zakończyły się przełamaniami, a łącznie w 10. gemach pierwszego seta było ich aż 7. Ostatecznie jedno więcej na korzyść Igi Świątek, która wygrała pierwszego seta 6:4 i zbliżyła się do końcowego triumfu w Indian Wells.

Zwycięstwo w pierwszej partii uskrzydliło Polką i jednocześnie nieco osłabiło pewność siebie Greczynki. Efektem tego była pełna dominacja Igi Świątek w drugim secie, który potrwał niewiele ponad pół godziny. Ostatecznie od wyniku 1:1 Polka wygrała pięć kolejnych gemów i wykorzystując swoją pierwszą piłkę meczową, zakończyła seta 6:1 i całe spotkanie wygrała 2:0. Tym samym zapewniła sobie awans na 2. miejsce w rankingu światowym WTA, gdzie ustępuje tylko Australijce Ashleigh Barty. Jako pierwsza Polka wygrała również turniej Indian Wells. Iga Świątek mierzyła się z Marią Sakkari po raz 5. w karierze i udało jej się wygrać 2. mecz. Jej finałowa rywalka awansowała w rankingu WTA na 3. miejsce. Polka jest liderką rankingu The Race, który wyłoni na koniec sezonu 8 tenisistek rywalizujących w finałach WTA.

Iga Świątek – Maria Sakkari        2:0 (6:4, 6:1)

Kolejny start w Miami

Polka nie będzie miała dużo czasu na świętowanie, bo już na początku tego tygodnia rusza kolejny duży turniej w Stanach Zjednoczonych. Tym razem tenisistki zagrają w turnieju WTA 1000 Miami Open 2022, a Iga Świątek ze względu na swoje rozstawienie zacznie od drugiej rundy. W turnieju głównym zagra jeszcze Magda Linette, a w kwalifikacjach Magdalena Fręch. Ponadto w deblu wystartuje Alicja Rosolska.