Wielkie zwycięstwo Igi Świątek w Pekinie. Polka z 16. tytułem w karierze

Strona głównaTenisWielkie zwycięstwo Igi Świątek w Pekinie. Polka z 16. tytułem w karierze

Iga Świątek w kapitalnym stylu pokonała Rosjankę Ludmiłę Samsonową i wygrała turniej China Open 2023 rangi WTA 1000 w Pekinie. To pierwszy turniej rangi WTA 1000 wygrany przez Polkę w tym sezonie. Jednocześnie to dla niej 16. tytuł cyklu WTA w dotychczasowej karierze. Iga Świątek rozegrała świetne spotkanie, a jej rywalka ani przez moment nie stanowiła dla niej równorzędnej przeciwniczki. Polka zmniejszyła stratę do Aryny Sabalenki w rankingu WTA.

Popis Igi Świątek w finale w Pekinie

Bez wątpienia spodziewaliśmy się bardziej wyrównanego meczu w finale China Open 2023 w Pekinie. Choć Iga Świątek (2. WTA) była faworytką, to jednak Ludmiła Samsonowa (22. WTA) w drodze do finału sprawiła kilka niespodzianek. W finale jednak była bezradna. Polka od początku do końca kontrolowała przebieg gry i sięgnęła po zasłużone zwycięstwo. Pierwszy set był wyrównany tylko stanu 2:2. Później cztery kolejne gemy wywalczyła Iga Świątek i szybko zakończyła partię 6:2

Podobny przebieg miał drugi set. Od stanu 1:1 Polka zdobyła trzy gemy i prowadziła 4:1. Później Rosjankę stać było jeszcze na wygranie tylko jednego gema. Druga partia bez większych problemów zakończyła się 6:2 dla Igi Świątek, która przypieczętowała tym samym pierwszy swój tytuł rangi WTA 1000 w tym sezonie i jednocześnie 16. wygrany turniej cyklu WTA w dotychczasowej karierze. Finałowy pojedynek z Samsonową w China Open potrwał niespełna pięć kwadransów. To błyskawiczne zwycięstwo wiceliderki rankingu WTA.

Iga Świątek (Polska, 2) – Ludmiła Samsonowa 6:2, 6:2

Polka goni Sabalenkę

Zwycięstwo Igi Świątek w Pekinie sprawia, że Polka goni w rankingu WTA Białorusinkę Arynę Sabalenkę. Kilka tygodni temu nasza reprezentantka straciła prowadzenie w rankingu. Teraz walczy o odzyskanie pozycji liderki kobiecego tenisa. W najnowszym notowaniu Iga Świątek będzie miała na koncie 9015 punktów. To już tylko o 375 punktów mniej niż Aryna Sabalenka, która z China Open 2023 pożegnała się na etapie ćwierćfinału. Teraz przed Polką zasłużony odpoczynek. Przed nią już tylko jeden start w tym sezonie. Będzie nim turniej WTA Finals w meksykańskim Cancun, gdzie zagra osiem najlepszych tenisistek w 2023 roku. Zawody odbędą się na przełomie października i listopada.