Zieliński i Nys w rzymskim finale debla!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisZieliński i Nys w rzymskim finale debla!

Jan Zieliński i Hugo Nys zagrają w finale prestiżowego turnieju deblowego ATP 1000 w Rzymie. W półfinale polsko-monakijska para pokonała Hiszpana Marcela Granollersa i Argentyńczyka Horacio Zeballosa 6:3, 7:5.

Pewna wygrana w dwóch setach

Mecz od początku toczył się pod dyktando Zielińskiego i Nysa. Już w drugim gemie pierwszego seta polsko-monakijskiej parze udało się przełamać serwis rywali. Choć przy stanie 4:2 przeciwnicy mieli 3 break pointy, ostatecznie udało się utrzymać podanie, a następnie pewnie wygrać całego seta 6:3.

Druga partia była bardziej wyrównana, do stanu 5:5 kibice nie byli świadkami żadnego przełamania ani nawet break pointu. Wtedy debel Zieliński/Nys wziął sprawy w swoje ręce, wygrał gema przy serwisie przeciwników, a następnie swoim serwisem pewnie przypieczętował zwycięstwo w secie i całym meczu.

Jan Zieliński (Polska)/Hugo Nys (Monako) – Marcel Granollers (Hiszpania)/Horacio Zeballos (Argentyna) 6:3, 7:5.

Kto czeka w decydującym meczu?

Jan Zieliński i Hugo Nys poznają swoich rywali w finale turnieju w Rzymie już dzisiejszego wieczoru. Na pewno po drugiej stronie siatki stanie przynajmniej jeden Holender. W drugim półfinale zmierzą się bowiem rozstawiony z numerem 1 debel Wesley Koolhof (Holandia)/Neal Skupski (Wielka Brytania) oraz świetnie spisujący się w Rzymie holenderski duet Robin Haase/Botic Van De Zandschulp. Finał zaplanowano na niedzielę 21 maja.

Drugi finał w tym sezonie

Jan Zieliński osiągnął w Rzymie najlepszy wynik ze wszystkich reprezentantów Polski. Dla polsko-monakijskiego debla będzie to drugi finał wielkiej imprezy w bieżącym roku. W styczniu duet zagrał w decydującym meczu wielkoszlemowego Australian Open, jednak musiał uznać wyższość reprezentantów gospodarzy Jasona Kublera i Rinky’ego Hijikaty (4:6, 6:7). Teraz liczymy na wygraną i zdobycie najcenniejszego trofeum w dotychczasowej karierze Polaka!