Nie obronią tytułu. Zieliński i Nys odpadli z turnieju w Rzymie

Strona głównaTenisNie obronią tytułu. Zieliński i Nys odpadli z turnieju w Rzymie

Z pewnością nie tak walkę o obronę tytułu w turnieju ATP 1000 w Rzymie wyobrażali sobie Jan Zieliński i Hugo Nys. Niestety polsko-monakijska para odpadła już na etapie II rundy. Choć spotkanie z Belgami Sanderem Gillem i Joranem Vliegenem rozpoczęło się po ich myśli, to jednak rywale odwrócili jego losy. To oni wygrali w trzech setach i awansowali do ćwierćfinału. Z perspektywy Zielińskiego i Nysa szkoda straconej szansy oraz wielu punktów, których bronili za zeszłoroczny triumf.

Nie tak miało być. Zieliński i Nys przegrali z Belgami

Jan Zieliński i Hugo Nys przed rokiem sięgnęli po triumf w turnieju deblowym Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. Zawody mają rangę ATP 1000, więc w tym sezonie duet ten bronił sporej liczby punktów rankingowych. Zmagania rozpoczęli od wygranej w I rundzie z Arielem Beharem z Urugwaju i Adamem Pavlaskiem z Czech. W II rundzie poziom trudności nieco wzrósł, ponieważ po drugiej stronie kortu stanęli Belgowie Sander Gille i Joran Vliegen.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Oba duety pilnowały swojego podania. Jako pierwsi przełamali Belgowie, którzy wyszli na 5:3 i serwowali na wygranie meczu. Wtedy Jan Zieliński i Hugo Nys pokazali klasę. Nie tylko odrobili straty, ale także wygrali cztery gemy z rzędu i całego seta zakończyli 7:5 na swoją korzyść. Wydawało się, że w drugiej partii pójdą za ciosem. Z przełamaniem prowadzili już 3:1. Niestety wtedy coś w ich grze się zacięło. Wykorzystali to Belgowie, którzy wygrali pięć gemów z rzędu i całego seta 6:3. O awansie do ćwierćfinału decydował super tie-break. Ten od początku toczył się pod dyktando rywali. Wygrali 10:8 i to oni grają dalej w turnieju w Rzymie. Jan Zieliński i Hugo Nys odpadli w II rundzie i stracili szansę na obronę tytułu

Sander Gille (Belgia) / Joran Vliegen (Belgia) – Jan Zieliński (Polska, 8) / Hugo Nys (Monako, 8) 5:7, 6:3, 10-8

Duży spadek Zielińskiego w rankingu

Słaby występ w Rzymie sprawi, że Jan Zieliński straci wiele pozycji w rankingu ATP deblistów. Z jego konta zostanie odjętych aż 910 punktów. Na ten moment to spadek o 12 miejsc na 28. lokatę, a może być gorzej. Przed Janem Zielińskim i Hugo Nysem odrobina przerwy przed niezwykle ważnym startem w turnieju wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu.