STS KOD PROMOCYJNY

Znamy drabinkę turnieju w Warszawie. Iga Świątek zagra z Abduraimową

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisZnamy drabinkę turnieju w Warszawie. Iga Świątek zagra z Abduraimową

Rozlosowano drabinkę główną turnieju BNP Paribas Warsaw Open rangi WTA 250 w Warszawie. Największą gwiazdą zawodów będzie liderka rankingu Iga Świątek, która zagra z numerem jeden. W I rundzie turnieju zmierzy się z Niginą Abduraimową z Uzbekistanu. Polka będzie zdecydowaną faworytką. W turnieju głównym zagrają również Maja Chwalińska i Weronika Ewald, które otrzymały od organizatorów dzikie karty. 

Egzotyczna rywalka dla Igi Świątek

Dla Igi Świątek (1. WTA) start w Warszawie będzie pierwszym po zakończeniu Wimbledonu. Przewaga Polki w rankingu WTA maleje, dlatego w stolicy Polski będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Turniej BNP Paribas Warsaw Open ma rangę WTA 250. Iga Świątek w I rundzie trafiła na egzotyczną rywalkę. Zmierzy się z Niginą Abduraimową (177. WTA) z Uzbekistanu. Będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi zawodniczkami i zdecydowaną faworytką będzie Polka. Turniej rozegrany zostanie na kortach twardych i dla Igi Świątek stanowi pierwszy element przygotowań do obrony tytułu w US Open. 

Chwalińska i Ewald zagrają w turnieju głównym 

W turnieju głównym singla zagrają jeszcze dwie Polki. To Maja Chwalińska (330. WTA) i Weronika Ewald (1063. WTA), które otrzymały od organizatorów dzikie karty. Maja Chwalińska zagra z Niemką Laurą Siegemund (152. WTA), która będzie zdecydowaną faworytką. Z drugiej strony młodą Polkę stać na sprawienie niespodzianki przed własną publicznością. Na wyłonienie swojej pierwszej przeciwniczki czeka jeszcze Weronika Ewald. Tenisistka ta zagra z zawodniczką, która przebrnie przez dwustopniowe kwalifikacje. 

Poza Igą Świątek w turnieju głównym zobaczymy również takie rozpoznawalne zawodniczki jak Czeszki: Karolinę Muchovą (18. WTA), Lindę Noskovą (61. WTA) i Ketrinę Siniakovą (33. WTA) czy też Chinkę Shuai Zhang (45. WTA). Turniej BNP Paribas Warsaw Open odbędzie się w dniach 24-30 lipca. Niestety w ostatniej chwili z rywalizacji wycofała się zwyciężczyni Wimbledonu Czeszka Marketa Vondrousova (10. WTA). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...