Zwycięski powrót Radwańskiej na Wimbledon

Strona głównaTenisWimbledonZwycięski powrót Radwańskiej na Wimbledon

Po kilku latach nieobecności na korty trawiaste Wimbledonu powróciła Agnieszka Radwańska. Popularna Isia bierze udział w turnieju legend, gdzie występuje w parze z Serbką Jeleną Janković. Była wiceliderka światowego rankingu rozpoczęła zmagania od zwycięstwa. Polsko-serbski duet okazał się lepszy od utytułowanych Włoszek Francesci Schiavone i Flavii Pennetty. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach.

Pewne zwycięstwo na otwarcie

Dla Agnieszki Radwańskiej powrót na Wimbledon musi być bardzo sentymentalny. Dziesięć lat temu Polka doszła do finału turnieju, gdzie musiała uznać wyższość Sereny Williams. To najlepszy wynik wielkoszlemowy w karierze Krakowianki. Teraz po czterech latach od swojego ostatniego meczu została zaproszona do udziału w turnieju legend, gdzie stworzyła duet z Jeleną Janković. Serbka to także niezwykle utytułowana tenisistka sprzed lat. Zawodniczki w turnieju legend trafiły do grupy B, gdzie w pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze znanymi Włoszkami Francescą Schiavone i Flavią Penettą.

Spotkanie rozpoczęło się spokojnie. Do stanu 4:4 oglądaliśmy po jednym przełamaniu z każdej strony. Wówczas polsko-serbski duet włączył wyższy bieg i udało mu się ponownie przełamać serwis Włoszek. Chwilę później wygrały serwis Agnieszki Radwańskiej i wyszły na prowadzenie w setach 1:0. To dodało im skrzydeł i od początku drugiego seta były stroną dominującą. Szybko wywalczyły przełamanie i kontrolowały losy partii. Wygrały ją 6:3 i dobrze rozpoczęły turniej gwiazd. W drugim meczu grupy B Daniela Hantuchova ze Słowacji i Laura Robson z Wielkiej Brytanii wygrały z Australijkami Casey Dellacquą i Alicią Molik.

Jelena Janković (Serbia) / Agnieszka Radwańska (Polska) – Flavia Pennetta (Włochy) / Francesca Schiavone (Włochy) 6:4, 6:3

Polka z szansą na finał

W pozostałych meczach w grupie B Agnieszka Radwańska i Jelena Janković zmierzą się z Australijkami Casey Dellacquą i Alicią Molik oraz z Danielą Hantuchovą ze Słowacji i Laurą Robson z Wielkiej Brytanii. Wyniki tych spotkań rozstrzygną o tym, która z par awansuje do finału kobiecego turnieju legend. Bezpośredni awans wywalczy najlepsza para. Kolejne mecze Agnieszki Radwańskiej już w najbliższych dniach.