Zwycięskie przywitanie Igi Świątek z Pekinem!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisZwycięskie przywitanie Igi Świątek z Pekinem!

Iga Świątek udanie rozpoczęła zmagania w turnieju China Open. Polka w I rundzie pokonała pewnie w dwóch setach Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo 6:4, 6:3.

Cios za cios

W pierwszym secie do stanu 2:2 obie tenisistki solidarnie utrzymywały swój serwis. Później kibice byli świadkami trzech przełamań z rzędu – Iga Świątek wyszła na prowadzenie, następnie straciła przewagę, ale szybko się zrehabilitowała i ponownie wygrała gema przy podaniu przeciwniczki. Do końca seta nie było już podobnych wydarzeń, co dało Polce ostateczne zwycięstwo 6:4.

Drugi set pod znakiem przełamań

Druga partia miała dość rzadko spotykany przebieg. Wystarczy powiedzieć, że tylko jeden z dziewięciu gemów został wygrany przez serwującą zawodniczkę, na szczęście dla polskich kibiców była to Iga Świątek. Później oglądaliśmy przełamanie za przełamaniem, ale taki scenariusz odpowiadał wiceliderce rankingu WTA. Wygrała drugiego seta 6:3 i zameldowała się w II rundzie turnieju.

Iga Świątek (Polska, 2) – Sara Sorribes Tormo (Hiszpania) 6:4, 6:3.

Kto kolejną rywalką Igi?

Iga Świątek już wie, z kim zmierzy się w następnym etapie turnieju WTA 1000 w Pekinie. Będzie to reprezentująca obecnie Francję Warwara Graczowa, która pokonała w I rundzie w trzech setach Anastazję Potapową. Obie panie jeszcze nigdy nie grały ze sobą w turnieju rangi WTA.

Przypomnijmy, że prawdopodobny jest polski mecz w III rundzie China Open. Jeżeli Iga Świątek pokona Warwarę Graczową, a Magda Linette okaże się lepsza od Jennifer Brady, obie panie staną naprzeciwko siebie w kolejnej fazie turnieju.