Strona głównaSporty walkiPatrycja Adamkiewicz i Mateusz Szczęsnowski wygrali zawody Riga Open w taekwondo

Patrycja Adamkiewicz i Mateusz Szczęsnowski świetnie zaprezentowali się w zawodach taekwondo Riga Open, które miały kategorię G2. Reprezentanci Polski wygrali zmagania w swoich kategoriach wagowych. Patrycja Adamkiewicz nie miała sobie równych w kategorii  do 57 kilogramów, a Mateusz Szczęsnowski wygrał w kategorii do 68 kilogramów. Na najniższym stopniu podium w kategorii do 58 kilogramów stanął Łukasz Nowak. Zawody na Łotwie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed listopadowymi mistrzostwami świata.

Patrycja Adamkiewicz najlepsza

W kategorii kobiecej do 57 kilogramów z numerem jeden startowała Patrycja Adamkiewicz. Dzięki temu w I rundzie mogła liczyć na wolny los i automatycznie przeszła do półfinału turnieju Riga Open. Tam w stolicy Łotwy trafiła na Harkonen z Finlandii, którą pokonała bez straty żadnej rundy. W wielkim finale kategorii wagowej pokonała kolejną z Finek Ruqie Rahmani, z którą także nie straciła rundy. Co ciekawe do ćwierćfinału doszła Łucja Oleszczuk, jednak musiała uznać wyższość Harkonen. Na szczęście Patrycja Adamkiewicz zrewanżowała się Fince za wyeliminowanie jej koleżanki z reprezentacji.

Mateusz Szczęsnowski potwierdził klasę

Również Mateusz Szczęsnowski przystępował do rywalizacji w kategorii poniżej 68 kilogramów jako turniejowa jedynka. W ćwierćfinale bez straty rundy pokonał Murphy’ego z Irlandii. Następnie 2:0 pokonał Francuza Saeza i zameldował się w wielkim finale. Tam mierzył się z Duńczykiem Dawoudem. Zapowiadało się wyrównane starcie, jednak Szczęsnowski ponownie wygrał 2:0 i udowodnił, że w tej kategorii wagowej na Riga Open był zdecydowanie najlepszy

Brązowy medal Łukasza Nowaka

Warto podkreślić także dobry start Łukasza Nowaka w kategorii do 58 kilogramów, który stanął na najniższym stopniu podium. Niestety w swoich pierwszych turniejowych walkach przegrali Maja Maroszek (-53 kg) oraz Mikołaj Szaferski (+87 kg), przez co stracili szansę na pozycje medalowe. Już w listopadzie rozpoczną się mistrzostwa świata w taekwondo. Liczymy na to, że najlepsi Polacy zaprezentują się tam przynajmniej solidnie.