Cenne zwycięstwo koszykarek AZS-u Gorzów Wielkopolski na otwarcie EuroCup Women

Strona głównaKoszykówkaCenne zwycięstwo koszykarek AZS-u Gorzów Wielkopolski na otwarcie EuroCup Women

Za zawodniczkami AZS-u Gorzów Wielkopolski niezwykle zacięte spotkanie w pierwszej kolejce grupowej EuroCup Women. Ostatecznie polski zespół wygrał 70:68 na wyjeździe z Piešťanské Čajky ze Słowacji i udanie rozpoczął rozgrywki. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund, jednak to koszykarki AZS-u zdobyły pięć ostatnich punktów w tym meczu i zasłużenie wygrały 70:68. Dzięki temu postawiły się w dobrej pozycji wyjściowej do walki o awans do fazy pucharowej rozgrywek.

Mecz dwóch niepokonanych drużyn

Jeszcze przed meczem spodziewaliśmy się tego, że przed koszykarkami AZS-u Gorzów Wielkopolski trudne zadanie. Wyjazdowe spotkania nigdy nie są łatwe, a tym razem przyszło im się mierzyć z niepokonanymi w tym sezonie na Słowacji zawodniczkami Piešťanské Čajky. Do tej pory zespól ten wygrał pięć pojedynków w lidze, w tym odprawił największych rywali w walce o mistrzostwo kraju. Z drugiej strony gorzowianki do tego meczu również przystępowały jako niepokonane w Energa Basket Lidze. Do tej pory wygrały wszystkie trzy mecze w sezonie. W meczu dwóch niepokonanych drużyn, jedna w końcu musiała zaznać smaku porażki.

Późne przebudzenie gorzowianek

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodyń ze Słowacji, które udanie weszły w pierwszą kwartę. Wypracowały sobie kilka punktów przewagi, które następnie utrzymały. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Piešťanské Čajky 17:10. Na przebudzenie polskiego zespołu musieliśmy czekać do połowy drugiej kwarty. Nastąpiło ono przy wyniku 26:16 dla rywalek. Od tego momentu kontrolę nad meczem przejęły gorzowianki, które nie tylko odrobiły straty, ale na przerwę schodziły przy skromnym prowadzeniu 33:32

Po zmianie stron koszykarki AZS-u Gorzów Wielkopolski kontynuowały dobrą passę. W pewnym momencie wyszły już na prowadzenie 49:39, jednak wtedy nieoczekiwanie oddały inicjatywę Słowaczkom. Te umiejętnie z tego skorzystały i znacznie zniwelowały straty. Przed ostatnią kwartą na tablicy wyników było 59:55 dla gorzowianek. Ostatnia kwarta to niezwykle dramatyczna walka i mało zdobytych przed oba zespoły punktów. Do ostatniej akcji prowadziły rywalki, jednak decydujące punkty zdobył zespół z Polski i wygrał 70:68. Najwięcej punktów dla AZS-u Gorzów Wielkopolski rzuciły: Alanna Smith (25), Tilbe Senyurek (16) i Zoe Wadoux (13). Zespól dobrze zainaugurował rozgrywki EuroCup Women. W grupie C mierzyć się będzie jeszcze z tureckim Galatasaray Stambuł i słowacką Slavią Banska Bystrzyca.

Piešťanské Čajky – AZS Gorzów Wielkopolski 68:70 (17:10, 15:23, 23:26, 13:11)