Koszykarki Basket 25 Bydgoszcz z pierwszą wygraną w EuroCup Women

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki Basket 25 Bydgoszcz z pierwszą wygraną w EuroCup Women

Koszykarki Basket 25 Bydgoszcz przed własną publicznością rozbiły FCC UAV Arad z Rumunii i zanotowały pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach EuroCup Women. W ramach drugiej kolejki grupy D wygrały aż 89:53 i potwierdziły, że chcą liczyć się w walce o awans do kolejnej fazy rozgrywek. Tym samym udanie odbudowały się po wcześniejszej pechowej porażce z Arką Gdynia. Najwięcej punktów dla drużyny z Bydgoszczy zdobyła Sparkle Taylor. W kolejnej kolejce Basket 25 zagra u siebie z OGM Ormanspor z Turcji.

Dominacja od pierwszych minut

Faworytkami tego meczu były zawodniczki Basket 25 Bydgoszcz i od pierwszych minut zyskały cenną przewagę. Zgodnie z oczekiwaniami dominowały w każdym aspekcie koszykarskiego rzemiosła. Pierwsza kwarta to prawdziwy popis gospodyń, które szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i ostatecznie tę część gry zakończyły wynikiem 24:8. Druga kwarta to kontynuacja dobrej i przede wszystkim skutecznej gry. Przewaga bydgoszczanek systematycznie rosła i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 45:22. Tylko kataklizm mógłby odebrać im zwycięstwo z rumuńskim  FCC UAV Arad.

Druga połowa zgodnie z planem

Duża przewaga po pierwszej części gry sprawiła, że w drugiej połowie gra się nieco uspokoiła. Koszykarki Basket 25 Bydgoszcz kontrowały przebieg spotkania, jednak nie narzucały już szaleńczego tempa. Po trzech kwartach na tablicy wyników było 70:37. Ostatni fragment gry był najbardziej wyrównany i zakończył się wynikiem 19:16 na korzyść bydgoszczanek. Ostatecznie spotkanie wygrały 89:53 i bardzo pewnie pokonały rumuński zespół FCC UAV Arad, który w czwartkowy wieczór był tylko tłem dla polskiej ekipy. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyły Sparkle Taylor (23) i Shante Evans (15).

Basket 25 Bydgoszcz – FCC UAV Arad 89:53 (24:8, 21:14, 25:15, 19:16)

Kolejny mecz z liderem

W trzeciej kolejce grupy D EuroCup Women Basket 25 Bydgoszcz przed własną publicznością zmierzy się z tureckim OGM Ormanspor. Zespół ten jest liderem grupy po dwóch zwycięstwach. Spotkanie zaplanowano na 10 listopada.