Koszykarki Arki Gdynia z cennym zwycięstwem w Rumunii

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki Arki Gdynia z cennym zwycięstwem w Rumunii

Koszykarki Arki Gdynia nie bez problemów pokonały na wyjeździe rumuński FCC ICIM Arad. Spotkanie zakończyło się wynikiem 72:63 na korzyść polskiego zespołu, choć do przerwy to nieoczekiwanie Rumunki prowadziły. Ostatecznie w drugiej połowie dało o sobie znać doświadczenie gdynianek, które zdominowały rywalki i wygrały drugi mecz w EuroCup Women. Tym samym pozostają w grze o awans do fazy pucharowej rozgrywek. Kolejne spotkanie w europejskich pucharach koszykarki Arki Gdynia zagrają 16 listopada w Bydgoszczy z Basketem 25.

Do przerwy było nerwowo

Faworytkami meczu były zawodniczki Arki Gdynia. Przystępowały do spotkania trzeciej kolejki ze zwycięstwem i porażką na koncie. Rumunki przegrały oba wcześniejsze mecze. Pierwsze minuty spotkania układały się zgodnie z oczekiwaniami, ponieważ gdynianki wyszły na prowadzenie 9:2. Z czasem jednak traciły swoją przewagę. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:15 dla zespołu FCC ICIM Arad, którego zawodniczki zaczęły łapać wiatr w żagle. Spore emocje towarzyszyły kibicom w drugiej kwarcie. Oba zespoły postawiły na ofensywną grę, dzięki czemu oglądaliśmy wiele celnych rzutów. Przewagę wciąż miały gospodynie i schodziły na przerwę przy prowadzeniu 46:38.

Zwycięstwo zapewnione po przerwie

Na szczęście w drugiej połowie wszystko wróciło do normy. Po regulaminowej przerwie koszykarki Arki Gdynia weszły na właściwe tory i sukcesywnie odrabiały straty. Trzecią kwartę wygrały 15:9 i po trzech kwartach na tablicy wyników było już tylko 55:53 dla gospodyń. Ostania część gry to juz całkowita dominacja bardziej doświadczonej drużyny z Gdyni. Koszykarki z Trójmiasta grały pewnie w obronie i skutecznie pod koszem rywalek. Ostatecznie wygrały kwartę 19:8 i cały mecz 72:63. Najwięcej punktów dla polskiej drużyny rzuciły Magdalena Szymkiewicz (18) i Jasmine Thomas (14).

FCC ICIM Arad – VBW Arka Gdynia 63:72 (21:15, 25:23, 9:15, 8:19)

Walka o awans do fazy pucharowej

W grupie D walka o awans do fazy pucharowej EuroCup Women może toczyć się do ostatniej kolejki. Po trzech meczach Arka ma dwa zwycięstwa i porażkę, a kolejny mecz zagra 16 listopada na wyjeździe z Basketem 25 Bydgoszcz. Zespół z kujawsko-pomorskiego zagra trzeci mecz 10 listopada, gdy u siebie podejmie turecki Ormanspor.