Developres Bella Dolina Rzeszów z Superpucharem Polski

Strona głównaSiatkówkaDevelopres Bella Dolina Rzeszów z Superpucharem Polski

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów w kapitalnym stylu odwróciły losy spotkania i zdobyły Superpuchar Polski. W starciu z Chemikiem Police przegrywały już 0:2. Nie podłamały się i zanotowały efektowny powrót. Spotkanie rozstrzygnęło się w tie-breaku. W nim będące na fali siatkarki z Rzeszowa wygrały 15:10 i zapewniły sobie kolejne trofeum do klubowej kolekcji.

Początek meczu dla Chemika Police

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu o Superpuchar Polski spodziewaliśmy się ogromnych emocji. Mecze Chemika Police i Developresu Bella Dolina Rzeszów zawsze stoją na najwyższym poziomie. Tak też było tym razem. Od początku inicjatywę przejęły siatkarki Chemika, które w końcówce pierwszej partii wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:22. Drugiego seta zdecydowanie lepiej zaczęły zawodniczki z Rzeszowa, które bardzo szybko wypracowały sobie kilka punktów różnicy. W pewnym momencie prowadziły już 17:9. Wydawało się, że lada chwila doprowadzą do remisu w setach, ale tak się nie stało. Końcówka partii należała do Chemika. Siatkarki tego zespołu w dramatycznych okolicznościach odrobiły straty i wygrały 26:24. Prowadziły 2:0 i były blisko zdobycia Superpucharu Polski.

Fantastyczna pogoń Developresu zakończona zdobyciem trofeum

Porażka drugiego seta w takich okolicznościach zadziałała motywująco na zespół z Rzeszowa. Od początku trzeciego seta siatkarki Developresu narzuciły swój styl gry i stopniowo budowały przewagę. W końcówce zachowały więcej koncentracji i zakończyły partię zwycięstwem 25:16. Później poszły za ciosem. Na uwagę zasługuje fantastyczny start w czwartym secie, gdy prowadziły juz 8:1. Zdobytej przewagi już nie oddały i partię zakończyły 25:18. Choć były pod ścianą, to doprowadziły do tie-breaka. W nim oglądaliśmy dalszy popis rzeszowianek. Początek jeszcze była wyrównana, ale końcówka to znakomita gra Developresu Bella Dolina Rzeszów. Siatkarki tej drużyny wygrały 15:10 i w kapitalnym stylu zdobyły Superpuchar Polski, choć po dwóch setach mało kto się tego spodziewał. Dobre zawody w barwach Developresu rozegrały m.in.: Katarzyna Wenerska i Jelena Blagojevic.

Grupa Azoty Chemik Police – Developres Bella Dolina Rzeszów 2:3 (25:22, 26:24, 16:25, 18:25, 10:15)