Strona głównaSiatkówkaSkra Bełchatów blisko ćwierćfinału Pucharu CEV. Trzysetowe zwycięstwo z Narbonne

Zawodnicy Skry Bełchatów kontynuują swoją dobrą passę w Europie i są już bardzo blisko awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV. W pierwszym meczu 1/8 pokonali na wyjeździe francuskie Narbonne Volley 3:0. Wydaje się, że przypieczętowanie awansu powinno być formalnością. Spotkanie rewanżowe zaplanowano na 14 grudnia. Wcześniej bełchatowian czekają trzy pojedynki w PlusLidze w tym hitowe starcie z Jastrzębskim Węglem.

Spotkanie pod dyktando Skry

Siatkarze Skry Bełchatów średnio weszli w sezon ligowy, jednak w ostatnich tygodniach prezentują lepszą formę. W Europie natomiast są nie do zatrzymania i w Pucharze CEV spokojnie pokonują kolejne przeszkody. Po zwycięstwie nad francuskim Chaumont VB 52 tym razem przyszło im się mierzyć z Narbonne Volley. Stawką dwumeczu z kolejnym przeciwnikiem z Francji jest awans do ćwierćfinału rozgrywek. Wyjazdowe starcie od początku do końca rozgrywane było pod dyktando graczy Skry Bełchatów. Ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone i już mogą szykować się do rewanżu.

W pierwszym secie Skra szybko wypracowała sobie kilka punktów przewagi, a następnie ją utrzymywała. Wydaje się, że kluczowe były piłki od stanu 10:9 dla gospodarzy. Wówczas bełchatowianie zdobyli sześć punktów z rzędu. Ostatecznie partię zakończyli 25:19. Drugi set miał bardzo podobny przebieg i zakończył się wynikiem 25:20. Zdecydowanie najbardziej wyrównana była trzecia partia. W niej gra długo toczyła się punkt za punkt, a pod koniec na prowadzenie 21:18 wyszli gospodarze. Jednak od tego momentu zdobyli już tylko punkt i Skra pewnie wygrała 25:22. Zwycięstwo 3:0 na wyjeździe przybliża podopiecznych Joela Banksa do awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV

Narbonne Volley – Skra Bełchatów 0:3 (19:25, 20:25, 22:25)

Wystarczą dwa sety do awansu

Rewanż zaplanowano na 14 grudnia w Bełchatowie. Skra potrzebuje do awansu wygrania zaledwie dwóch setów. Wówczas zamelduje się w ćwierćfinale Pucharu CEV. Po tym, co bełchatowianie pokazali w pierwszym meczu, wydaje się, że przed własną publicznością również będą chcieli zdominować rywali i pewnie wygrać.