Thriller w Polkowicach. Koszykarki BC lepsze od Walencji

Strona głównaKoszykówkaThriller w Polkowicach. Koszykarki BC lepsze od Walencji

Koszykarski thriller oglądali kibice zgromadzeni w hali w Polkowicach. Koszykarki miejscowego BC w dramatycznych okolicznościach pokonały 76:73 Valencia BC i odniosły czwarte zwycięstwo w Eurolidze. Po pięciu kolejkach polkowiczanki są liderkami grupy A i udowadniają, że chcą włączyć się do walki o awans do fazy pucharowej, a nawet o coś więcej. Kolejne spotkanie zagrają 14 grudnia na wyjeździe z francuskim Bourges.

Dominacja BC Polkowice do przerwy

Mecz BC Polkowice – Valencia BC był jednym z hitów piątej kolejki kobiecej Euroligi. Naprzeciw siebie stanęły drużyny, które miały po trzy zwycięstwa i jednej porażce. Od początku zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszły gospodynie. Wyszły na prowadzenie i w pierwszej kwarcie stopniowo je powiększały. Po pierwszej części gry na tablicy wyników było 24:18. Dobra gra kontynuowana była po przerwie. Podopieczne Karola Kowalewskiego grały bardzo odpowiedzialnie w obronie, a także skutecznie w ataku. Dzięki temu krok po kroku zwiększały swoją przewagę. Do przerwy było 44:33 i przewaga 11. punktów wydawała się bezpieczna

Walka o zwycięstwo do ostatnich sekund

Po zmianie stron wydawało się, że obraz gry nie ulegnie zmianie. Koszykarki BC Polkowice dobrze weszły w trzecią kwartę i w pewnym momencie wyszły już na 18 punktów przewagi. Niestety wtedy coś w ich grze się zacięło, a do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki z hiszpańskiej Walencji. Krok po kroku odrabiały straty i zbliżały się do mistrzyń Polski. Trzecią kwartę Hiszpanki wygrały 21:17, a na tablicy wyników było 61:54 dla BC Polkowice. Koszykarki Valencia BC kontynuowały dobrą passę w ostatniej części gry i szybko wyszły na prowadzenie. W pewnym momencie było już 71:65 dla nich. Wtedy na właściwe tory wróciły zawodniczki BC Polkowice. Odrobiły straty i końcówka należała do nich. Po prawdziwym thrillerze wygrały 76:73 i awansowały na pozycję lidera grupy A kobiecej Euroligi. Najwięcej punktów dla zespołu z Polkowic rzuciły: Stephanie Mavunga (18), Artemis Spanou (17) i Weronika Gajda (12). Kolejne spotkanie w Eurolidze mistrzynie Polski zagrają 14 grudnia, gdy na wyjeździe zmierzą się z francuskim Bourges.

BC Polkowice – Valencia BC 76:73 (24:18, 20:15, 17:21, 15:19)