Grot Budowlani Łódź w ćwierćfinale Pucharu CEV. Zacięty bój z Hiszpankami

Strona głównaSiatkówkaGrot Budowlani Łódź w ćwierćfinale Pucharu CEV. Zacięty bój z Hiszpankami

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź awansowały do ćwierćfinału Pucharu CEV. Po zaciętym boju pokonały w złotym secie Hiszpanki z CV Gran Canaria i zameldowały się w najlepszej ósemce prestiżowych rozgrywek. Podopieczne Macieja Biernata były w trudnej sytuacji, ponieważ pierwszy mecz na Wyspach Kanaryjskich przegrały 1:3. Teraz udało im się zrewanżować zwycięstwem 3:1, a złoty set był już prawdziwym popisem łodzianek.

Straty z pierwszego meczu odrobione

Podstawowym celem siatkarek Grot Budowlanych Łódź na ten mecz było odrobienie strat z pierwszego meczu. Przed tygodniem na Wyspach Kanaryjskich gra nie układa się po myśli łodzianek, które przegrały 1:3. Teraz stanęły przed trudnym zadaniem w rewanżu. Jeżeli myślały o awansie, to musiały pokonać Hiszpanki 3:0 lub 3:1 i przypieczętować awans w złotym secie. To się udało, choć emocji nie brakowało. Od początku meczu u podopiecznych Macieja Biernata było widać ogromną determinację i chęć zwycięstwa. Szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, a ostatecznie pierwszą partię wygrały aż 25:12. Oszołomione siatkarki z CV Gran Canaria były bezradne.

Drugi set był już bardziej wyrównany, a przyjezdne się przebudziły i pokazały kawał dobrej siatkówki. Na szczęście od stanu 16:16 inicjatywę przejęły gospodynie, które wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Nie oddały jej do końca i seta zakończyły 25:21. Były coraz bliżej rozgrywania złotego seta. Niestety w trzeciej partii graczom Grot Budowlanych przydarzył się pewien zastój, co skrupulatnie wykorzystały Hiszpanki. Seta wygrały 25:20 i w hali zrobiło się naprawdę gorąco. Zawodniczki Macieja Biernata szybko się otrząsnęły i czwarty set znów był ich popisem. Wygrały 25:16, a cały mecz 3:1 i doprowadziły do złotego seta, który miał przesądzić o awansie do ćwierćfinału CEV Cup

Grot Budowlani Łódź – CV Gran Canaria 3:1 (25:12, 25:21, 20:25, 25:16)

Złoty set dla rozpędzonych łodzianek

W złotym secie wszystko układało się po myśli siatkarek z Łodzi. Bardzo szybko rozpoczęły od prowadzenia 3:0, a później było już tylko lepiej. W pewnym momencie na tablicy wyników było już 12:4. Ostatecznie w końcówce rywalki nieco zmniejszyły straty, ale partia padła łupem siatkarek Budowlanych. Wygrały 15:9 i zameldowały się w najlepszej ósemce rozgrywek CEV Cup

złoty set: Grot Budowlani Łódź – CV Gran Canaria 15:9