Anwil Włocławek bliżej triumfu w FIBA Europe Cup

Strona głównaKoszykówkaAnwil Włocławek bliżej triumfu w FIBA Europe Cup

Koszykarze Anwilu Włocławek wygrali 81:77 z francuskim Cholet Basket w pierwszym meczu finału rozgrywek FIBA Europe Cup. Spotkanie od początku do końca było bardzo wyrównane, a o zwycięstwie Anwilu zadecydowała świetna czwarta kwarta. Podopieczni  Przemysława Frasunkiewicza do Francji udadzą się z zaliczką czterech punktów. Rewanż zaplanowano na 26 kwietnia, a lepszy z tego dwumeczu sięgnie po wygraną w FIBA Europe Cup.

Pierwsza połowa na małym minusie

Polski zespół stanął przed wielką szansą. Anwil Włocławek kontynuuje świetną serię w europejskich pucharach. Przed rokiem koszykarze tego klubu wygrali w European North Basketball League, a teraz weszli do wielkiego finału FIBA Europe Cup. Tam mierzą się w dwumeczu z silnym francuskim zespołem Cholet Basket. Spotkanie w Hali Mistrzów od pierwszej minuty było bardzo wyrównane. Lepiej weszli w nie gospodarze, którzy w pewnym momencie mieli już 9 punktów przewagi. Ostatecznie po 10 minutach było 28:22. Niestety w drugiej kwarcie wszystko się odmieniło. Zawodnicy Cholet Basket szybko odrobili straty, a następnie sami wyszli na prowadzenie. Na przerwę schodzili przy wyniku 53:49.

Lepsza gra Anwilu po przerwie

Po przerwie Anwil Włocławek wyglądał lepiej w obronie. Przełożyło się to na poprawę wyniku. Już w trzeciej kwarcie udało się odrobić kilka oczek i na 10 minut przed końcem na tablicy wyników było 64:65 z perspektywy Anwilu. Gospodarze poszli za ciosem i w ostatniej kwarcie ponownie byli stroną przeważającą. W pewnym momencie różnica na korzyść włocławian wynosiła już siedem punktów. Pod koniec goście ją nieco zmniejszyli, ale i tak to Anwil spotkanie zakończył zwycięstwem 81:77 i wykonał ważny krok w kierunku wygranej w FIBA Europe Cup. Najwięcej punktów dla polskiego zespołu zdobyli: Phil Greene (20), Victor Sanders (16) i Malik Williams (12). Rewanż odbędzie się 26 kwietnia we Francji i podopieczni Przemysława Frasunkiewicza mają realne szanse na prestiżowe zwycięstwo.

Anwil Włocławek – Cholet Basket 81:77 (28:22, 21:31, 15:12, 17:12)