Jastrzębski Węgiel efektownie pokonał ZAKSĘ i zbliżył się do mistrzostwa

Strona głównaSiatkówkaJastrzębski Węgiel efektownie pokonał ZAKSĘ i zbliżył się do mistrzostwa

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pewnie pokonali 3:0 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w pierwszym meczu finału PlusLigi. Podopieczni Marcelo Mendeza od początku do końca kontrolowali mecz i zasłużenie wygrali z obrońcami tytułu. Świetnie w barwach Jastrzębskiego zaprezentowali się m.in.: Moustapha M’Baye, Tomasz Fornal, Stephen Boyer i Benjamin Toniutti. Drugi mecz serii finałowej odbędzie się w sobotę 6 maja w Kędzierzynie-Koźlu. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Pewne 3:0 przed własną publicznością

W wielkim finale PlusLigi spotkały się dwa najlepsze zespoły w tym roku w Europie. Te same drużyny stoczą bój w finale Ligi Mistrzów. Najpierw jednak rozstrzygną losy mistrzostwa Polski. W pierwszym meczu zdecydowanie lepiej poszło podopiecznym Marcelo Mendeza. Jastrzębski Węgiel zaczął mocno i szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Było już 17:12. Później gospodarze kontrolowali przebieg gry i zakończyli seta 25:20. Bardzo podobny przebieg miała druga partia. Po wyrównanym początku ponownie to siatkarze Jastrzębskiego zanotowali serię kilku punktów i prowadzili 15:11. W końcówce ZAKSA próbowała się zbliżyć, jednak to jej się nie udało. Znów było 25:20

Najbardziej wyrównany był trzeci set tego pojedynku. W nim gra długo toczyła się punkt za punkt. W decydujących fragmentach niewielką przewagę zyskali gospodarze, którzy odskoczyli na 17:14. Nie oddali już jej do samego końca i cały czas byli nieco z przodu. Ostatecznie partię zakończyli 25:23 i cały mecz 3:0. Bardzo pewnie rozpoczęli finałową rywalizację w PlusLidze i zbliżyli się do zdobycia upragnionego tytułu mistrzowskiego. Najlepszym graczem meczu wybrano Stpehena Boyera

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)

Drugi mecz już w sobotę

Finałowa rywalizacja o mistrzostwo Polski w siatkówce toczy się do trzech wygranych meczów. Drugie spotkanie w serii odbędzie się w sobotę 6 maja w Kędzierzynie-Koźlu. ZAKSA będzie chciała wyrównać stan finału i zachować szanse na obronę tytułu wywalczonego przed rokiem. W meczu o brąz Aluron Warta Zawiercie prowadzi z Asseco Resovią Rzeszów.