Porażka Polaków w drugim meczu Elite 16 w Ostrawie

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaSiatkówkaPorażka Polaków w drugim meczu Elite 16 w Ostrawie

Niestety, Bartosz Łosiak i Michał Bryl musieli uznać wyższość Alexa Ranghieriego i Adriana Carambuli w drugim meczu fazy grupowej turnieju siatkówki plażowej Elite 16 w Ostrawie. Włosi zwyciężyli 2:1 w setach (21:18, 17:21, 16:14).

Tie-break przegrany na przewagi

Pierwsza partia była od samego początku pod kontrolą włoskiego duetu. Od stanu 5:4 Polacy ani razu nie zdołali się zbliżyć do przeciwników na dystans mniejszy niż 2 punkty. Ostatecznie przegrali 18:21.

W drugiej partii Łosiak i Bryl byli lepiej dysponowani. Kluczowa okazała się końcowa partia seta – od stanu 16:16 Polacy pozwolili rywalom na wygraną zaledwie jednej wymiany i wygrali drugą część rozgrywki 21:17.

O wygranej miał zadecydować tie-break. Nasi rodacy od samego początku musieli gonić przeciwników. Ranghieri i Carambula wydawali się być na drodze do pewnej wygranej, jednak przy stanie 14:12 przegrali dwie akcje z rzędu, co doprowadziło do remisu 14:14 i gry na przewagi. Włosi wrócili jednak szybko na optymalny poziom i wygrali dwie kolejne akcje, co dało im wygraną 16:14 w decydującej partii.

Czy przegrana utrudni grę o awans?

Przypomnijmy, że Polacy dobrze rozpoczęli turniej. W czwartek wystarczyły im dwa sety, by pokonać Brazylijczyków Vitora Felipe i Renato.

Porażka z Włochami nie wpływa znacząco na sytuację Łosiaka i Bryla, którzy wciąż mają wszystko (dosłownie) w swoich rękach. W ostatnim meczu grupowym zagrają z Czechami Krystofem Janem Olivą i Tadeasem Trosilem. Reprezentanci gospodarzy przegrali oba dotychczasowe spotkania i zajmują ostatnie miejsce w grupie. Jeżeli biało-czerwoni pewnie z nimi wygrają, zameldują się w ćwierćfinale turnieju.

Początek meczu pomiędzy Polakami a Czechami zaplanowano na dzisiaj około godziny 18:00. Faza pucharowa zostanie rozegrana w weekend.