STS KOD PROMOCYJNY

Złoto Barbary Bieganowskiej-Zając w Paryżu. Srebrny medal Michała Kotowskiego

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaZłoto Barbary Bieganowskiej-Zając w Paryżu. Srebrny medal Michała Kotowskiego

Za nami kolejny udany dzień reprezentantów Polski na mistrzostwach świata w paralekkoatletyce w Paryżu. Mistrzynią świata na dystansie 1500 metrów w kategorii T20 została Barbara Bieganowska-Zając. Wicemistrzostwo na dystansie 400 metrów w kategorii T37 zdobył Michał Kotowski. Choć na podium nie stanęła Renara Śliwińska, to jednak w Paryżu ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie dyskiem w kategorii F41, gdzie zajęła siódme miejsce. 

Świetny bieg i złoty medal Barbary Bieganowskiej-Zając

Przed rozpoczęciem zmagań na 1500 metrów w kategorii T20 Barbara Bieganowska-Zając była główną faworytką. Wszystko dlatego, że od lat utrzymuje wysoką formę. To aktualna rekordzistka świata na tym dystansie. Najlepszy wynik w karierze osiągnęła w 2012 roku w Holenderskim Stadskanaal, gdzie na mecie zmierzono jej czas 4:23.37. Choć teraz pobiegła ponad pięć sekund wolniej, to i tak wystarczyło to do zdobycia mistrzostwa świata w parakekkoatletyce. Na stadionie Charly zmierzono jej czas 4:28.66, co jest jej najlepszym wynikiem w sezonie. Drugie miejsce ze stratą ponad dwóch sekund zajęła Brazylijka Antonia Keyla Da Silva. Brązowy medal na tym dystansie wywalczyła Ukrainka Ludmiła Danilina. 

Srebrny medal Michała Kotowskiego 

Powody do zadowolenia ma również Michał Kotowski. W kategorii T37 został wicemistrzem świata w biegu na 400 metrów z najlepszym wynikiem w tym sezonie 52.62. Dla Polaka to drugi medal na imprezie w Paryżu, ponieważ cztery dni temu został wicemistrzem świata na dystansie 100 metrów. Tym razem w wielkim finale musiał uznać wyższość Ukraińca Jarosława Okapinskiego. Michał Kotowski stracił do niego zaledwie 0,39 sekundy. Trzecie miejsce zajął Brazylijczyk Bartolomeu Da Silva. 

Rekord Polski Renaty Śliwińskiej 

Bez medalu w rzucie dyskiem w kategorii F41 zmagania zakończyła Renata Śliwińska. Ostatecznie została sklasyfikowana na siódmym miejscu z wynikiem 24.73. To nowy rekord Polski. Mistrzynią świata w tej konkurencji została Tunezyjka Raoua Tlili. W sobotę 15 lipca kolejne starty Polaków w konkurencjach medalowych. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...