Polacy lepsi od Węgrów na otwarcie turnieju prekwalifikacyjnego do IO 2024

Strona głównaKoszykówkaPolacy lepsi od Węgrów na otwarcie turnieju prekwalifikacyjnego do IO 2024

Koszykarze reprezentacji Polski po prawdziwym horrorze pokonali 83:81 Węgrów na otwarcie turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich 2024. W hali w Gliwicach zwycięstwo przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie w końcówce lepsi okazali się biało-czerwoni, którzy zapewnili sobie dwupunktowe zwycięstwo nad niżej notowanym rywalem. Kolejny mecz Polacy zagrają już jutro, gdy zmierza się z reprezentacją Bośni i Hercegowiny.

Do przerwy wszystko z planem

Zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa w tym meczu byli koszykarze prowadzeni przez Igora Milicicia. Polacy występowali przed własną publicznością w Gliwicach i w ostatnich latach osiągają zdecydowanie lepsze wyniki od Węgrów. Początek meczu był jednak bardzo wyrównany. Przez znaczną część pierwszej kwarty to rywale byli na prowadzeniu. W końcówce Polacy ich dogonili i na zakończenie był remis 19:19. Druga kwarta to już zdecydowanie skuteczniejsza końcówka w wykonaniu biało-czerwonych. W pewnym momencie odskoczyli od rywali na osiem punktów, a na przerwę schodzili przy prowadzeniu 38:32

Ogromne nerwy po zmianie stron

Wydawało się, że po zmianie stron Polacy będą kontynuowali dobrą grę. Tak się jednak nie stało. W szeregi kadry prowadzonej przez Igora Milicicia wkradła się niepotrzebna nerwowość. Rywale umiejętnie punktowali błędy biało-czerwonych w ostatnich minutach. Polacy prowadzili już 54:39, jednak nie potrafili tego utrzymać. Węgrzy wygrali końcówkę trzeciej kwarty 21:5 i prowadzili 60:59. O zwycięstwie decydowała czwarta kwarta. W niej przeważali Polacy, jednak do końca musieli drżeć o wynik. Ostatecznie udało się wygrać 83:81. Dzięki temu biało-czerwoni od zwycięstwa rozpoczęli turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Najwięcej punktów dla Polski rzucili: Aleksander Balcerowski (22), Michał Sokołowski (18), Mateusz Ponitka (13) i Michał Michalak (13).

Polska – Węgry 83:81 (19:19, 19:13, 21:28, 24:21)

W poniedziałek z Bośnią i Hercegowiną

Kolejnym rywalem Polaków w Gliwicach będzie reprezentacja Bośni i Hercegowiny. Spotkanie to zaplanowano na poniedziałek. Początek meczu o 20:30. Polacy muszą wygrać, jeżeli chcą podtrzymać swoje szanse na awans na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu. W turnieju w Gliwicach grają jeszcze Portugalczycy.