Superpuchar Polski dla Kinga Szczecin. Pierwsze trofeum w sezonie przyznane

Strona głównaKoszykówkaSuperpuchar Polski dla Kinga Szczecin. Pierwsze trofeum w sezonie przyznane

Po emocjonującym meczu koszykarze Kinga Szczecin pokonali Trefl Sopot i wywalczyli Superpuchar Polski. Pierwsze trofeum w tym sezonie ligowym w polskiej koszykówce zostało przyznane. Mecz o Superpuchar Polski odbył się w Sosnowcu i od początku do końca gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie mistrzowie Polski pokonali 92:90 zdobywcę Pucharu Polski w poprzednim sezonie. Już jutro ruszają rozgrywki ligowe.

Wielkie emocje i trofeum dla Kinga Szczecin

Mecz w Sosnowcu o Superpuchar Polski był pierwszym akordem sezonu rozgrywek klubowych w Polsce. Tradycyjnie o trofeum zmierzyli się aktualny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. Mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco i taki też był. Lepiej rozpoczęli go koszykarze ze Szczecina, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 24:20 po bardzo wyrównanej grze. W drugiej kwarcie obraz gry się nie zmienił. Wciąż rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Tym razem nieco skuteczniejsi byli koszykarze Trefla Sopot. To oni wygrali 22:18. Na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 42:42.

Po zmianie stron drużyny kontynuowały dobrą i skuteczną grę. Na początku trzeciej kwarty małą przewagę zyskali zawodnicy z Sopotu, którzy prowadzili już 55:49. Później skuteczność odzyskali koszykarze mistrza Polski. Po trzech kwartach prowadzili 71:70. W ostatniej odsłonie meczu zwycięstwo ważyło się do samego końca. Trefl Sopot prowadził 82:81. Później jednak Szczecinianie przejęli inicjatywę. Ostatecznie to mistrzowie Polski wygrali 92:90 i sięgnęli po pierwsze trofeum w tym sezonie. O wygranej zadecydowała ostatnia akcja.

King Szczecin – Trefl Sopot 92:90 (24:20, 18:22, 29:28, 21:20)

Pierwszy Superpuchar w historii Kinga Szczecin

Dla zespołu prowadzonego przez Arkadiusza Miłoszewskiego to pierwszy Superpuchar w historii. Wcześniej King Szczecin sięgnął po premierowe mistrzostwo Polski. Od początku nowego sezonu kontynuuje pasmo sukcesów i potwierdza, że na dłużej chce być zaliczany do grona najlepszych klubów koszykówki mężczyzn w Polsce. Rozgrywki Orlen Basket Ligi 2023/24 ruszają już w czwartek meczem GTK Gliwice – Arka Gdynia. Przed nami kolejny sezon pełen emocji i walki o tytuł mistrzowski.