Zieliński i Nys w półfinale turnieju w Barcelonie

Strona głównaTenisZieliński i Nys w półfinale turnieju w Barcelonie

Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako kontynuują dobrą grę w Hiszpanii. W trzech setach pokonali rozstawionych z czwórką Santiago Gonzaleza z Meksyku i Edouarda Rogera-Vasselina z Francji i awansowali do półfinału turnieju rangi ATP 500 w Barcelonie. Spotkanie było bardzo zacięte. W decydujących momentach skuteczniejsi byli Zieliński i Nys i to oni zagrają o finał Barcelona Open Banc Sabadell.

Faworyci pokonani w Barcelonie. Jest awans do półfinalu

Ze względu na rozstawienie faworytami meczu w Barcelonie byli Santiago Gonzalez i Edouard Roger-Vasselin. To oni grali z czwórką. Z drugiej strony Jan Zieliński i Hugo Nys to doświadczony duet, który w tym roku sięgnął już po zwycięstwo w Acapulco. Do tego turniej w Barcelonie para ta rozpoczęła od szybkiej wygranej z Argentyńczykami Baezem i Etcheverrim

Mecz ćwierćfinałowy od początku był wyrównany. O zwycięstwie w pierwszej partii zdecydowało jedno przełamanie. W ósmym gemie Zieliński i Nys odebrali rywalom serwis i wyszli na 5:3. Chwilę później wygrali własne podanie i zakończyli partię 6:3. W drugim secie role się odwróciły. Znów od początku oba duety pewnie wygrywały swoje podanie. Kluczowy ponownie okazał się ósmy gem. Niestety tym razem przełamali rywale, którzy chwilę później wygrali 6:3 i doprowadzili do super tie-breaka. Ten był prawdziwym popisem Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Szybko wypracowali sobie przewagę i złapali wiatr w żagle. W pewnym momencie było już 8:1. Skończyło się 10:3 i to Polak i Monakijczyk grają dalej w Barcelonie.

Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) – Santiago Gonzalez (Meksyk, 4.) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 4.) 6:3, 3:6, 10:3

Z kim zagrają o finał?

Dobra forma Jana Zielińskiego i Hugo Nysa sprawia, że mogą powalczyć w Barcelonie o finał. Nie będzie o to łatwo. W półfinale mogą trafić na rozstawionych z jedynką Hiszpana Marcela Granollersa i Argentyńczyka Horacio Zeballosa. Para ta w ćwierćfinale rywalizuje z Czechem Tomasem Machacem i Chińczykiem Zhizhenem Zhangiem. Zieliński i Nys swoich rywali poznają w piątek 19 kwietnia.