Wielki mecz Zielińskiego i Nys. Wygrali turniej ATP 500 w Acapulco

Strona głównaTenisWielki mecz Zielińskiego i Nys. Wygrali turniej ATP 500 w Acapulco

Jan Zieliński i Hugo Nys w świetnym stylu wygrali turniej rangi ATP 500 w Acapulco. W wielkim finale w dwóch setach pokonali rozstawionych z jedynką Santiago Gonzalez Meksyku i Neala Skupskiego z Wielkiej Brytanii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, 6:2 i było bardzo jednostronne. Dla polsko-monakijskiego duetu to pierwszy wspólny triumf w tym sezonie i czwarty łącznie, odkąd grają razem.

Jednostronny finał dla Zielińskiego i Nysa

Polsko-monakijski debel rozpoczął obecny sezon w kratkę. Jan Zieliński i Hugo Nys na zmianę grali dobrze lub szybko żegnali się z rywalizacją. Tak było m.in. przed tygodniem w Los Cabos, gdzie odpadli już w I rundzie. Pozostali w Meksyku i w turnieju Abierto Mexicano Telcel w Acapulco poszło im zdecydowanie lepiej. Po drodze do finału stoczyli kilka pasjonujących pojedynków. W półfinale pokonali Fina Harriego Heliovaarę i Australijczyka Johna Peersa. W wielkim finale czekało na nich trudniejsze zadanie.

Po drugiej stronie siatki stanęli rozstawieni z jedynką Meksykanin Santiago Gonzalez i Brytyjczyk Neal Skupski, którzy wcześniej triumfowali już w Acapulco. Finał był jednak bardzo jednostronny. Świetnie weszli w niego Zieliński i Nys. Szybko przełamali i wyszli na 3:0. Rywale odrobili straty i było 3:3. Trzy kolejne gemy padły łupem polsko-monakijskiej pary, która seta zamknęła 6:3. Druga partia wyrównana była do stanu 2:2. Cztery kolejne gemy wygrali Zieliński i Nys. Zdominowali swoich przeciwników i w pełni zasłużenie sięgnęli po jeden z największych sukcesów w swojej karierze. Wygrali turniej rangi ATP 500 w Acapulco. Polak poszedł w ślady Łukasza Kubota, który trzykrotnie triumfował w tym turnieju. Ostatni raz w 2020 roku.

Jan Zieliński (Polska, 2) / Hugo Nys (Monako, 2) – Santiago Gonzalez (Meksyk, 1) / Neal Skupski (Wielka Brytania, 1) 6:3, 6:2

Awans Zielińskiego w rankingu ATP

Wygrana w Acapulco poprawi pozycję Jana Zielińskiego w rankingu deblowym ATP. Polak awansuje na 20. miejsce. Warto również zwrócić uwagę na to, że debel Zieliński i Nys przesunie się na trzecie miejsce w rankingu ATP Doubles Race, który pokazuje formę w tym sezonie. Osiem najlepszych duetów z tego rankingu na koniec sezonu awansuje do turnieju ATP Finals. Z pewnością to jeden z celów Polaka i Monakijczyka na ten sezon.