STS KOD PROMOCYJNY

Szansa na kolejne trofeum. Jan Zieliński w finale turnieju deblowego w Acapulco

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisSzansa na kolejne trofeum. Jan Zieliński w finale turnieju deblowego w Acapulco

Para deblowa Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako awansowała do finału turnieju ATP 500 w Acapulco w Meksyku. W półfinale w dwóch setach pokonali oni Fina Harriego Heliovaarę i Australijczyka Johna Peersa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4, 6:3. Polsko-monakijski debel jest już w wielkim finale i stanie przed szansą na zdobycie trofeum. Ich rywalami będą rozstawieni z jedynką Meksykanin Santiago Gonzalez i Brytyjczyk Neal Skupski.

Spokojny awans Zielińskiego i Nysa od finału 

Zieliński i Nys po raz pierwszy wspólnie grają w turniejach cyklu ATP w Meksyku. Przed tygodniem szybko odpadli w Los Cabos. Teraz idzie im znacznie lepiej. Ze względu na rozstawienie z numerem drugim faworytami półfinału byli Jan Zieliński i Hugo Nys. Wcześniej jednak nie bez problemów pokonali po trzysetowych bojach Guido Andreozziego z Argentyny i Miguela Angela Reyesa-Varelę z Meksyku oraz Alexandra Erlera i Lucasa Miedlera z Austrii. Dzięki temu zameldowali się w półfinale. 

W półfinale po drugiej stronie siatki stanęli Harri Heliovaara z Finlandii i John Peers z Australii. Spotkanie od początku było wyrównane. W pierwszych kilku gemach oba duety miały breakpointy, jednak nie oglądaliśmy przełamania. Pierwsze przyszło dopiero w dziesiątym gemie. Zieliński i Nys odebrali rywalom serwis i wygrali partię 6:4. Drugi set miał nieco inny przebieg. Tym razem polsko-monakijski duet przełamał przy pierwszej możliwej okazji i szybko zrobiło się 3:0. Później faworyci kontrolowali przebieg meczu i pewnie wykorzystali pierwszą piłkę meczową. Skończyło się 6:3. Jan Zieliński i Hugo Nys pewnie awansowali do finału turnieju Abierto Mexicano Telcel presentado por HSBC.

Jan Zieliński (Polska, 2) / Hugo Nys (Monako, 2) – Harri Heliovaara (Finlandia) / John Peers (Australia) 6:4, 6:3

Szansa na kolejne trofeum w karierze

Teraz polsko-monakijski duet stanie przed szansą na pierwsze w tym sezonie, a kolejne w karierze trofeum wywalczone w ramach wspólnej gry. Po drugiej stronie siatki staną najwyżej rozstawieni Meksykanin Santiago Gonzalez i Brytyjczyk Neal Skupski. Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco. Jan Zieliński zna już smak wygranej w tym roku, ponieważ w styczniu triumfował w grze mieszanej w Australian Open.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...