Jan Zieliński w finale Wimbledonu w grze mieszanej

Strona głównaTenisWimbledonJan Zieliński w finale Wimbledonu w grze mieszanej

Jan Zieliński zagra w swoim trzecim finale turnieju wielkoszlemowego. Wspólnie z Su-Wei Hsieh z Tajwanu awansowali do finału Wimbledonu w grze mieszanej. W półfinale w dwóch setach uporali się z rozstawionymi z dwójką Nowozelandczykami Michaelem Venusem i Erin Routliffe. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:6(0), 6:3. W niedzielnym finale zagrają z Santiago Gonzalezem i Giulianą Olmos z Meksyku.

Wielki mecz i awans do finału

Od początku Wimbledonu Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh spisują się bardzo dobrze. Grają równo i umiejętnie pokonują kolejne przeszkody na swojej drodze. Świetnie było widać to w ćwierćfinale. Tam po trzysetowym boju pokonali Jamie Murraya z Wielkiej Brytanii i Taylor Townsend ze Stanów Zjednoczonych, awansując do półfinału. Tu czekało ich starcie z duetem numer dwa, czyli Nowozelandczykami Michaelem Venusem i Erin Routliffe.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Lepiej weszli w nie rywale, którzy przełamali w czwartym gemie i wyszli na prowadzenie 3:1. Na szczęście od razu było przełamanie zwrotne. Zieliński i Hsieh doprowadzili do wyrównania. Później w 12. gemie obronili breakpointa i doszło do tie-breaka. Ten został zdominowany przez polsko-tajwańską parę, która wygrała 7:0. O losach drugiego seta zadecydowało jedno przełamanie. Miało ono miejsce w ósmym gemie. Zieliński i Hsieh wyszli na 5:3, aby po chwili wygrać swoje podanie i przypieczętować awans do finału Wimbledonu w grze mieszanej. To kolejny duży sukces tego duetu.

Jan Zieliński (Polska, 7) / Su-Wei Hsieh (Tajwan, 7) – Michael Venus (Nowa Zelandia, 2) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 2) 7:6 (0), 6:3

Z Meksykanami o triumf w Wimbledonie

Wielki finał miksta odbędzie się w niedzielę. Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh zmierzą się w nim z Meksykanami Santiago Gonzalezem i Giulianą Olmos, którzy dość nieoczekiwanie awansowali do finału. Do tej pory oba miksty nie rywalizowały ze sobą. Gonzalez i Olmos stworzyli duet pierwszy raz od trzech lat i trzeba przyznać, że spisują się bardzo dobrze. Liczymy jednak na to, że w finale cieszyć się będą Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh. Na swoim koncie mają już triumf w tegorocznym Australian Open.