Futsal: Polacy słabsi od Maroka w pierwszym meczu towarzyskim

Strona głównaPiłka nożnaFutsalFutsal: Polacy słabsi od Maroka w pierwszym meczu towarzyskim

Reprezentacja Polski w futsalu przebywa w Maroku, gdzie rozegra dwa mecze towarzyskie z gospodarzami. Pierwszy z nich Polacy przegrali 3:4. Do przerwy rywale z północnej Afryki prowadzili już 3:0. Po zmianie stron gra podopiecznych Błażeja Korczyńskiego wyglądała zdecydowanie lepiej. Niestety nie wystarczyło to do odrobienia strat i skończyło się 3:4. Drugie spotkanie z Marokiem zaplanowano na sobotę. Rozpocznie się o godzinie 19.

Porażka polskich futsalistów z uczestnikiem mistrzostw świata

Biało-czerwoni są na etapie przygotowań do kolejnych wyzwań. Kilka miesięcy temu kadra prowadzona przez Błażeja Korczyńskiego zaprzepaściła swoją szansę i nie awansowała na mistrzostwa świata. Zadecydował przegrany baraż z Chorwatami. Teraz Polacy szykują się do kolejnych wyzwań. Jednym z elementów jest dwumecz towarzyski z Marokiem. Zespół ten zajmuje szóste miejsce w rankingu FIFA i zagra na najbliższych mistrzostwach świata. Oba spotkania z Marokiem rozegrane zostaną na wyjeździe. Pierwsze już za nami i z pewnością trener Błażej Korczyński zebrał cenny materiał do analizy.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli Polaków. Na pierwsze bramki jednak trochę czekaliśmy. Kluczowe okazało się ostatnie pięć minut pierwszej połowy. Strzelanie wówczas zaczął Ismail Amazal. Później na listę strzelców wpisali się jeszcze Anas Dahani i Othmane El-Idrissi. Do przerwy przegrywaliśmy 0:3. Po zmianie stron znów kwadrans czekaliśmy na gole. W ciągu minuty Polacy złapali kontakt. Bramki zdobyli Kamil Kucharski i Sebastian Szadurski. Niestety dwie minuty później było już 2:4, gdy piłkę do własnej siatki wpakował Tomasz Kriezel. Polaków stać było już tylko na jedno trafienie. Autorem bramki kontaktowej był Michał Kubik. W ostatnich dwóch minutach biało-czerwoni napierali, jednak gracze Maroka utrzymali koncentrację i wygrali ten mecz 4:3.

Maroko – Polska 4:3 (3:0)

Rewanż już w sobotę

Już w sobotę Polacy otrzymają szansę na ponowną walkę z jedną z czołowych ekip świata. Wtedy zostanie rozegrany drugi mecz towarzyski z Marokiem. Liczymy na to, że tym razem gracze Błażeja Korczyńskiego nie prześpią pierwszej połowy i powalczą o końcowe zwycięstwo. Mecz zaplanowano na sobotę na godzinę 19:00