Nie udało się. Polacy bez awansu na MŚ w futsalu

Strona głównaPiłka nożnaFutsalNie udało się. Polacy bez awansu na MŚ w futsalu

Choć Polacy dzielnie walczyli, to jednak nie udało im się odrobić strat z pierwszego meczu z Chorwacją i nie zagrają na mistrzostwach świata w futsalu. W Zagrzebiu padł remis 2:2, a biało-czerwoni wyrównali dopiero w ostatniej minucie meczu. Spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy i to oni świętują drugi awans na mistrzostwa świata w swojej historii. Polacy skomplikowali swoją sytuację kilka dni temu w Koszalinie, gdzie długo prowadzili 2:1, aby przegrać 2:3.

Nie ma drugiego awansu w historii polskiego futsalu

Ten cykl eliminacyjny w wykonaniu reprezentantów Polski w futsalu był bardzo emocjonujący. Długo wydawało się, że Polacy zapewnią sobie bezpośredni awans z grupy. W decydującej fazie prowadzili do ostatniej kolejki. Niestety zaprzepaścili swoją szansę po domowej porażce z Ukrainą. W efekcie musieli szukać szczęścia w barażu, gdzie trafili na Chorwatów. Obie drużyny stanęły przed szansą na wywalczenie drugiego awansu w swojej historii.

Po domowej porażce 2:3 Polacy znaleźli się w trudnej sytuacji. Na wyjeździe musieli odrobić straty. Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak to gospodarze w Zagrzebiu trafili jako pierwsi. Na listę strzelców wpisał się Dario Marinović i Chorwaci do przerwy prowadzili 1:0. W drugiej połowie pechowo do własnej bramki piłkę skierował Paweł Kaniewski i było 0:2. Polacy nie składali broni i po kilku minutach zdobyli kontaktową bramkę autorstwa Piotra Skiepko. W końcówce przycisnęliśmy, czego efektem była wyrównująca bramka Michała Kubika. Niestety padła w ostatniej minucie meczu i na więcej Polakom zabrakło czasu. Szkoda straconej szansy na awans na mistrzostwa świata, które odbędą się na przełomie września i października w Uzbekistanie

Chorwacja – Polska 2:2 (1:0)

Solidna gra bez happy endu

Ostatnie miesiące w wykonaniu podopiecznych Błażeja Korczyńskiego były solidne. Polacy jak równy z równym walczyli z mocnymi europejskimi reprezentacjami. Niestety w tym wszystkim zabrakło happy endu. Tym byłby awans na mistrzostwa świata. Nie udało się. Do tej pory Polacy tylko raz grali na tej imprezie i miało to miejsce w 1992 roku. Na kolejną okazję do kibicowania Polakom na mistrzostwach świata w futsalu jeszcze trochę poczekamy.