CSO Voluntari – Dziki Warszawa 103:83. Wysoka porażka w Rumunii

Strona głównaKoszykówkaCSO Voluntari – Dziki Warszawa 103:83. Wysoka porażka w Rumunii

Dziki Warszawa doznały bolesnej porażki w drugiej kolejce rozgrywek European North Basketball League. Tym razem zespół z Warszawy udał się do Rumunii na pojedynek z CSO Voluntari. Niestety w kluczowych momentach to gospodarze okazali się skuteczniejsi i wygrali przewagą 20. punktów. Dla Dzików do pierwsza porażka w ENBL. Dwa tygodnie temu rozpoczęli rozgrywki w grupie A od wgrania z Groningen.

Nieudany wyjazd do Rumunii

Fani Dzików z Warszawy przed drugim meczem European North Basketball League mieli powodów do optymizmu. Wszystko dlatego, że ich ulubieńcy rozgrywki rozpoczęli od wysokiej wygranej 95:79 z Donar Groningen. W drugiej kolejce udali się na wyjazd. Tym razem do Rumunii, gdzie czekało ich starcie z CSO Voluntari. Początek meczu w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Szablowskiego był obiecujący. W pierwszej kwarcie toczyli wyrównany bój z gospodarzami. Wygrali ten fragment gry 29:27. Niestety później było znacznie gorzej.

Druga kwarta to prawdziwy popis koszykarzy CSO Voluntari. Wygrali 26:15 i zyskali cenną przewagę. Drużyna Dzików znalazła się w trudnym położeniu. W trzeciej kwarcie nawiązała jeszcze walkę. Niestety nie była w stanie zmniejszyć strat. W czwartej Rumuni kontynuowali dobrą grę. Ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Ten fragment gry skończyli 29:19, a cały mecz wygrali 103:83. Warszawianie doznali bolesnej porażki. Najwięcej punktów dla Dzików zdobyli: Nick Mcglynn (13), Janari Joesaar (10) i Andre Wesson (10).

CSO Voluntari – Dziki Warszawa 103:83 (27:29, 26:15, 21:20, 29:19)

Kolejne spotkanie w ENBL dopiero 24 października

W najbliższych kilkunastu dniach koszykarze Dzików Warszawa skupią się na rywalizacji w Orlen Basket Lidze. Kolejne spotkanie w rozgrywkach European North Basketball League rozegrają dopiero 24 października. Wówczas przed własną publicznością podejmą Spisski Rytieri ze Słowacji. Po pierwszych dwóch kolejkach drużyna ma taki sam bilans 1:1. Spotkanie ze Słowakami może być niezwykle ważne w kontekście walki o awans do ćwierćfinału ENBL. Dziki muszą powalczyć o zwycięstwo.