Anwil Włocławek – Dnipro 114:71. Efektowna wygrana w FIBA Europe Cup

Strona głównaKoszykówkaAnwil Włocławek – Dnipro 114:71. Efektowna wygrana w FIBA Europe Cup

Anwil Włocławek fantastycznie rozpoczął zmagania w tegorocznej edycji FIBA Europe Cup. Zespół ten przed własną publicznością zdominował ukraińskie BC Dnipro i wygrał 114:71. Zwycięstwo Anwilu ani przez moment nie było zagrożone. Świetny występ podopiecznych trenera Selcuka Ernaka rozbudził apetyty kibiców na powtórzenie sukcesu z sezonu 2022/2023, gdy Anwil triumfował w tych rozgrywkach.

Jednostronne spotkanie i wysokie zwycięstwo Anwilu

Przed rozpoczęciem tego meczu Anwil Włocławek stawiany był w roli zdecydowanego faworyta. Za podopiecznymi nowego trenera Selcuka Ernaka przemawiały umiejętności oraz atut własnego boiska. Od początku się to potwierdziło. Gospodarze w środowy wieczór byli doskonale dysponowani. Spotkanie zaczęli od wygranej 32:20 w premierowej kwarcie. W drugiej poszli za ciosem. Z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, dominując w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. W efekcie na przerwę schodzili przy prowadzeniu 60:38

Po zmianie stron gospodarze kontrolowali grę. Wiedzieliśmy, że nic złego im się nie przydarzy. Najbardziej wyrównana była trzecia kwarta. W niej koszykarze ukraińskiego Dnipro próbowali nawiązać rywalizację. Przegrali tylko czterema punktami. Ostatnie kwarta to kolejny popis graczy Anwilu. Rządzili i dzielili na parkiecie. Wygrali 31:14, a cały mecz zamknęli efektownym 114:71. Najwięcej punktów dla ekipy z Włocławka rzucili: Justin Turner (22), Lononga Ongendangenda (18) i Derek Funderburk (17).

Anwil Włocławek – Dnipro 114:71 (32:20, 28:18, 23:19, 31:14)

Chcą nawiązać do sukcesu sprzed dwóch sezonów

Niektórzy gracze Anwilu Włocławek pamiętają jeszcze sukces z sezonu 2022/2023, gdy triumfowali w rozgrywkach FIBA Europe Cup. Z pewnością chcieliby do niego nawiązać. Pierwsza kolejka dała sporo nadziei. W drugiej Anwil uda się do Włoch na wyjazdowe starcie z Dinamo Sassari. To rywale będą faworytami. Anwil Włocławek gra w grupie D. Stawkę uzupełnia portugalski Sporting. Bezpośredni awans do kolejnej rundy rozgrywek wywalczy jej zwycięzca. Druga drużyna weźmie udział w klasyfikacji wiceliderów grup. Jeżeli będzie miała dobry bilans, to awansuje.