Dinamo Bukareszt – Legia Warszawa 88:91. Udana pogoń i wyjazdowe zwycięstwo

Strona głównaKoszykówkaDinamo Bukareszt – Legia Warszawa 88:91. Udana pogoń i wyjazdowe zwycięstwo

Legia Warszawa odniosła drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach European North Basketball League. Jeszcze na 10 minut przed końcem meczu warszawianie przegrywali na wyjeździe 65:77 z Dinamem Bukareszt. Ostatnia kwarta to jednak fantastyczna postawa Legionistów. Zanotowali skuteczną pogoń i wygrali 91:88. Dzięki temu zbliżyli się do awansu do ćwierćfinału ENBL.

Świetna czwarta kwarta kluczem do zwycięstwa

Rozgrywki European North Basketball League dla koszykarzy Legii Warszawa rozpoczęły się bardzo dobrze. Przed dwoma tygodniami u siebie wyraźnie wygrali 102:72 z Fyllingen Lions z Norwegii i potwierdzili, że chcą walczyć o triumf w całych zmaganiach. W drugiej kolejce poziom trudności wzrósł. Tym razem na wyjeździe zespół z Warszawy mierzył się z Dinamo Bukareszt.

Podopieczni Ivicy Skelina od początku grali bardzo uważnie. W pierwszej kwarcie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. To Legia zamknęła ją prowadzeniem 28:26. W drugich 10. minutach przewaga przyjezdnych nieco wzrosła. Dorzucili kolejne cztery punkty i na przerwę schodzili przy wyniku 46:40. Wszystko zmierzało w dobrym kierunku. Niestety gra Legionistów, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, odmieniła się w trzeciej kwarcie. Zagrali ją fatalnie w obronie. Przegrali 19:37. Na 10 minut przed końce meczu tracili 12 punktów. Na szczęście warszawianie szybko się przebudzili. Ostatnia kwarta to koncertowa gra koszykarzy Legii Warszawa. Zanotowali spektakularną pogoń i wygrali 91:88, choć jeszcze na sekundy przed końcem meczu przegrywali 86:88. Najwięcej punktów dla Legii rzucili: Kameron McGusty (17), Shawn Jones (16) i Michał Kolenda (16).

Dinamo Bukareszt – Legia Warszawa 88:91 (26:28,14:18, 37:19, 11:26)

Kolejne starcie w ENBL dopiero 31 października

Na kolejny mecz Legii Warszawa w europejskich pucharach w koszykówce poczekamy do 31 października. Wtedy stołeczny klub podejmie u siebie Bakken Bears z Danii. Zespół ten po dwóch kolejkach również ma komplet punktów i lepszy bilans od warszawian. Mecz ten będzie toczył się o prowadzenie w grupie. Zwycięstwo przybliży Legię do awansu do ćwierćfinału ENBL.