Spójnia Stargard – Arges Pitesti 65:62. Cenne zwycięstwo w FIBA Europe Cup

Strona głównaKoszykówkaSpójnia Stargard – Arges Pitesti 65:62. Cenne zwycięstwo w FIBA Europe Cup

PGE Spójnia Stargard odniosła pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach FIBA Europe Cup. Koszykarze z województwa zachodniopomorskiego u siebie pokonali 65:62 Arges Pitesti z Rumunii. Spotkanie od początku do końca było wyrównane. Gospodarze wytrzymali jednak presję i odnotowali cenne zwycięstwo. Po dwóch kolejkach zajmują drugie miejsce w grupie E FIBA Europe Cup. Kolejne spotkanie już za tydzień z estońskim BC Parnu.

Wielkie emocje w Stargardzie

Przed tygodniem koszykarze PGE Spójni Stargard stoczyli emocjonujący bój z CSM CSU Oradea z Rumunii. Niestety przegrali na wyjeździe 75:77. W drugiej kolejce FIBA Europe Cup czekał ich pojedynek z kolejnym zespołem z Rumunii. Tym razem do Polski przyjechali zawodnicy zespołu Arges Pitesti. Podopieczni trenera Andreja Urlepa zaczęli dobrze. Od początku imponowali grą w defensywie i uważnością. Dzięki temu pierwszą kwartę zakończyli wynikiem 19:15. Zyskali skromną przewagę. Powiększyli ją jeszcze w drugiej kwarcie. W niej padło tylko 23 punktów. O trzy więcej zdobyli gospodarze i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 32:25

Po zmianie stron obraz gry nieco się zmienił. Goście zaczęli grać skuteczniej. Gospodarze z kolei skupili się przede wszystkim na obronie skromnej zaliczki. Trzecia kwarta to wynik 19:19. Na 10 minut przed końcem PGE Spójnia prowadziła siedmioma punktami i była blisko zwycięstwa. Niestety ostatnia kwarta to jeszcze lepsza gra koszykarzy Arges Pitesti. Szybko odrobili straty. W pewnym momencie wyszli już na pięć punktów przewagi. Na szczęście zawodnicy Spójni odpowiedzieli. Końcówka należała już do nich. Odrobili straty i przejęli inicjatywę. Dzięki temu mecz wygrali 65:62. Najwięcej punktów dla drużyny PGE Spójnia zdobyli: Luther Muhammad (20), Ta’Lon Cooper (14) i Aleksandar Langovic (13).

Spójnia Stargard – Arges Pitesti 65:62 (19:15, 13:10, 19:19, 14:18)

Spójnia powalczy o awans do drugiej rundy

Domowe zwycięstwo z Arges Pitesti potwierdza, że zawodnicy PGE Spójni Stargard chcą włączyć się do walki o awans do drugiej rundy FIBA Europe Cup. W trzeciej kolejce grupy E zmierzą się BC Parnu z Estonii. Spotkanie to odbędzie się 23 października w Estonii. Koszykarze z Parnu przegrali dwa dotychczasowe mecze.