Dinamo Sassari – Anwil Włocławek 69:66. Nieznaczna porażka Anwilu

Strona głównaKoszykówkaDinamo Sassari – Anwil Włocławek 69:66. Nieznaczna porażka Anwilu

Anwil Włocławek stoczył zacięty wyjazdowy bój z włoskim Dinamo Sassari w drugiej kolejce rozgrywek FIBA Europe Cup. Losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. Ostatecznie to Włosi okazali się lepsi i wygrali 69:66. Jednym z liderów Dinama był Michał Sokołowski, który rzucił 12 punktów. Dla Anwilu to pierwsza porażka w obecnych rozgrywkach. Koszykarze z Włocławka kolejne spotkanie w Europie rozegrają za tydzień.

Wyrównany bój na korzyść graczy z Sassari

W ramach drugiej kolejki FIBA Europe Cup koszykarze Anwilu Włocławek udali się na Sardynię, gdzie rywalizowali z Dinamo Sassari. Pojechali w dobrych humorach, ponieważ w pierwszej kolejce wysoko wygrali 114:71 z ukraińskim BC Dnipro. Teraz jednak poziom trudności znacznie wzrósł. Ekipa z Sassari regularnie gra w Europie. W ostatnim sezonie rywalizowała w rozgrywkach Eurocup.

Spotkanie od początku było wyrównane. Podopieczni trenera Selcuka Ernaka nie przestraszyli się Włochów. Grali odważnie w ataku i sumiennie w obronie. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 22:22. W drugiej było ciut lepiej. Tym razem Anwil był o jeden punkt lepszy i wygrał 17:16. Na przerwę ekipa z Polski schodziła przy prowadzeniu 39:38. Niestety po zmianie stron to gospodarze zyskali przewagę. Kluczowa była trzecia kwarta. W niej koszykarze z Sassari wygrali 21:13 i odskoczyli. Anwil do końca próbował zniwelować straty. To jednak się nie udało. Skończyło się porażką 66:69. W zespole Dinama 12 punktów rzucił Michał Sokołowski. Najskuteczniejsi w Anwilu byli: Luke Nelson (17), Luke Petrasek (13) i Michał Michalak (9).

Dinamo Sassari – Anwil Włocławek 69:66 (22:22, 16:17, 21:13, 10:14)

Za tydzień mecz domowy ze Sportingiem

Po dwóch kolejkach grupy D FIBA Europe Cup Anwil ma na koncie trzy punkty i zajmuje drugie miejsce. Polski zespół z pewnością chce się włączyć do walki o awans do kolejnej rundy rozgrywek. Ważny będzie pojedynek z portugalskim Sportingiem. Najbliższe spotkanie z tym rywalem odbędzie się 23 października we Włocławku. Gospodarze celują w zwycięstwo, które przybliży ich do awansu. Mecz zapowiada się emocjonująco.