Koszykarze Śląska Wrocław pożegnali się z EuroCup

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaKoszykarze Śląska Wrocław pożegnali się z EuroCup

Drużyna Śląska przegrała na Wyspach Kanaryjskich w 1/8 finału Pucharu Europy i pożegnała się z tegorocznymi rozgrywkami EuroCup. W hiszpańskiej ekipie zaprezentowali się dwaj reprezentanci Polski: AJ Slaughter i Aleksander Balcerowski.

Śląsk zajął ósme miejsce w fazie grupowej EuroCup, stąd w fazie pucharowej trafił na drużynę z numerem jeden, jaką była Gran Canaria. W hiszpańskiej ekipie regularnie występują dwaj reprezentanci Polski, choć Balcerowski odgrywa raczej epizodyczne role.

Gran Canaria faworytem EuroCup

W 1/8 finału zaplanowano tylko jedno spotkanie, które odbywało się na parkiecie wyżej rozstawionej drużyny. Dlatego wrocławianie musieli lecieć na Wyspy Kanaryjskie. Hiszpanie byli wielkim faworytem tej konfrontacji i już początek meczu pokazał, że o niespodziance raczej nie ma co mówić. Gospodarze rozpoczęli od serii 11:0. W drugiej kwarcie koszykarze Śląska rzucili zaledwie 9 punktów. Podobnie było zresztą w czwartej kwarcie. Najbardziej wyrównana była trzecia część meczu. Ostatecznie wrocławianie przegrali niemal trzydziestoma punktami.

Dwucyfrowe zdobycze punktowe

Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia, to w ekipie Śląska dwucyfrowy dorobek uzbierali tylko dwaj zawodnicy: Kerem Kanter i Travis Trice. W ekipie Gran Canarii najlepszym strzelcem był Nicolas Brussino. Slaughter w 28 minut spędzonych na parkiecie rzucił jedenaście punktów, a Balcerowski w 18 minut zdobył cztery punkty.

Gran Canaria – Śląsk Wrocław 87:60 (25:18, 17:9, 22:24, 23:9)

Najwięcej punktów dla Śląska: Kanter 16, Trice 13

Najwięcej punktów dla Gran Canarii: Brussino 15, Albicy 11, A.J. Slaughter 11

Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.