Ćwierćfinał Kciuka w Players Championship 20

Strona głównaDartĆwierćfinał Kciuka w Players Championship 20

Krzysztof Kciuk dotarł do ćwierćfinału turnieju darta Players Championship 20 rozgrywanego w angielskim Barnsley. Tam odpadł z Rosjaninem Borisem Koltsowem. To najlepszy wynik polskiego dartera w miniony weekend. Ponadto w dwóch turniejach na 1/8 swoją grę zakończył Krzysztof Ratajski, czyli najwyżej rozstawiony Polak w rankingu światowym. 

Kciuk najlepszy z Polaków w miniony weekend

W ciągu trzech dni w Barnsley rozegrano trzy turnieje Players Championship. Najbardziej udany dla Polaków był ten środkowy w niedzielę, gdy Krzysztof Kciuk dotarł aż do ćwierćfinału. Zajmujący 100. miejsce w rankingu Polak w pierwszej rundzie pokonał 6:3 Anglika Teda Evettsa (125.). W kolejnym meczu na Krzysztofa Kciuka czekał 24. na świecie Daryl Gurney z Irlandii Północnej i Polak nieoczekiwanie wygrał 6:4. Następnie bez większych problemów rozprawił się 6:1 z Anglikiem Luke’em Woodhouse’em (49.) i awansował do 1/8 finału. Tam sprawił dużą niespodziankę, ponieważ w dramatycznych okolicznościach pokonał 12. na świecie Anglika Luke’a Humphriesa 6:5. Niestety na ćwierćfinale zakończył swój udział w turnieju, ponieważ przegrał tam z Rosjaninem Borisem Koltsowem (78.) 4:6. 

Pozostałe dwa turnieje Krzysztof Kciuk kończył na pierwszej rundzie. W sobotę przegrał 1:6 z Holendrem Vincentem Van der Voortem (28.), a w niedzielę 0:6 z Australijczykiem Damonem Hetą (19.). 

Solidna gra Krzysztofa Ratajskiego

Solidne turnieje ma za sobą Krzysztof Ratajski (16.). Popularny „Polish Eagle” dwukrotnie awansował do 1/8 finału. W pierwszym turnieju w sobotę pokonywał kolejno: 6:0 Duńczyka Vladimira Andersena (154.), 6:2 Niemca Floriana Hempela (60.), 6:0 Anglika Steve’a Westa (62.). Przegrał dopiero w Austriakiem Rowby’m Johnem Rodriguezem 1:6. Drugi turniej Polak zakończył na 1/16 po porażce 3:6 z Anglikiem Andrew Gildingiem (67.). Wcześniej polski darter pokonał: 6:5 Anglików Petera Hudsona (84.) i Scotta Williamsa (77.). 

W poniedziałek Krzysztof Ratajski ponownie doszedł do 1/8 finału, gdzie musiał uznać wyższość Australijczyka Damona Hety (19.), który w pierwszej rundzie wyeliminował Krzysztofa Kciuka. ”Polish Eagle” przegrał 3:6. We wcześniejszych spotkaniach polski darter wygrywał: 6:5 z Anglikami Ryanem Joyce’em (37.) i Matthew Campbellem (85.) oraz 6:3 z Irlandczykiem Steve’em Lennonem (45.). 

Słabe występy Radosława Szagańskiego

Z Polaków w weekend w cyklu Players Championship najsłabiej spisywał się Radek Szagański (108.). Najdalej zaszedł do trzeciej rundy w niedzielę, gdzie wcześniej sprawił sensację i pokonał 6:2 9. na świecie Belga Dimitri Van den Bergha. W pierwszej rundzie poradził sobie 6:5 z Anglikiem Stephenem Burtonem (125.). Niestety w trzeciej rundzie lepszy okazał się Peter Burgoyone (138.) z Anglii, który wygrał 6:3. Pozostałe dwa turnieje Polak kończył na pierwszej rundzie po porażkach 2:6 z Belgiem Mike’em de Deckerem (63.) oraz 5:6 z Portugalczykiem Jose Oliveirą de Sousa (7.). 

Zawody wygrywali kolejno: Holender Danny Noppert (11.), Anglik Adrian Lewis (35.) i Brendan Dolan (23.) z Irlandii Północnej. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...