STS KOD PROMOCYJNY

Ćwierćfinał Kciuka w Players Championship 20

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaDartĆwierćfinał Kciuka w Players Championship 20

Krzysztof Kciuk dotarł do ćwierćfinału turnieju darta Players Championship 20 rozgrywanego w angielskim Barnsley. Tam odpadł z Rosjaninem Borisem Koltsowem. To najlepszy wynik polskiego dartera w miniony weekend. Ponadto w dwóch turniejach na 1/8 swoją grę zakończył Krzysztof Ratajski, czyli najwyżej rozstawiony Polak w rankingu światowym. 

Kciuk najlepszy z Polaków w miniony weekend

W ciągu trzech dni w Barnsley rozegrano trzy turnieje Players Championship. Najbardziej udany dla Polaków był ten środkowy w niedzielę, gdy Krzysztof Kciuk dotarł aż do ćwierćfinału. Zajmujący 100. miejsce w rankingu Polak w pierwszej rundzie pokonał 6:3 Anglika Teda Evettsa (125.). W kolejnym meczu na Krzysztofa Kciuka czekał 24. na świecie Daryl Gurney z Irlandii Północnej i Polak nieoczekiwanie wygrał 6:4. Następnie bez większych problemów rozprawił się 6:1 z Anglikiem Luke’em Woodhouse’em (49.) i awansował do 1/8 finału. Tam sprawił dużą niespodziankę, ponieważ w dramatycznych okolicznościach pokonał 12. na świecie Anglika Luke’a Humphriesa 6:5. Niestety na ćwierćfinale zakończył swój udział w turnieju, ponieważ przegrał tam z Rosjaninem Borisem Koltsowem (78.) 4:6. 

Pozostałe dwa turnieje Krzysztof Kciuk kończył na pierwszej rundzie. W sobotę przegrał 1:6 z Holendrem Vincentem Van der Voortem (28.), a w niedzielę 0:6 z Australijczykiem Damonem Hetą (19.). 

Solidna gra Krzysztofa Ratajskiego

Solidne turnieje ma za sobą Krzysztof Ratajski (16.). Popularny „Polish Eagle” dwukrotnie awansował do 1/8 finału. W pierwszym turnieju w sobotę pokonywał kolejno: 6:0 Duńczyka Vladimira Andersena (154.), 6:2 Niemca Floriana Hempela (60.), 6:0 Anglika Steve’a Westa (62.). Przegrał dopiero w Austriakiem Rowby’m Johnem Rodriguezem 1:6. Drugi turniej Polak zakończył na 1/16 po porażce 3:6 z Anglikiem Andrew Gildingiem (67.). Wcześniej polski darter pokonał: 6:5 Anglików Petera Hudsona (84.) i Scotta Williamsa (77.). 

W poniedziałek Krzysztof Ratajski ponownie doszedł do 1/8 finału, gdzie musiał uznać wyższość Australijczyka Damona Hety (19.), który w pierwszej rundzie wyeliminował Krzysztofa Kciuka. ”Polish Eagle” przegrał 3:6. We wcześniejszych spotkaniach polski darter wygrywał: 6:5 z Anglikami Ryanem Joyce’em (37.) i Matthew Campbellem (85.) oraz 6:3 z Irlandczykiem Steve’em Lennonem (45.). 

Słabe występy Radosława Szagańskiego

Z Polaków w weekend w cyklu Players Championship najsłabiej spisywał się Radek Szagański (108.). Najdalej zaszedł do trzeciej rundy w niedzielę, gdzie wcześniej sprawił sensację i pokonał 6:2 9. na świecie Belga Dimitri Van den Bergha. W pierwszej rundzie poradził sobie 6:5 z Anglikiem Stephenem Burtonem (125.). Niestety w trzeciej rundzie lepszy okazał się Peter Burgoyone (138.) z Anglii, który wygrał 6:3. Pozostałe dwa turnieje Polak kończył na pierwszej rundzie po porażkach 2:6 z Belgiem Mike’em de Deckerem (63.) oraz 5:6 z Portugalczykiem Jose Oliveirą de Sousa (7.). 

Zawody wygrywali kolejno: Holender Danny Noppert (11.), Anglik Adrian Lewis (35.) i Brendan Dolan (23.) z Irlandii Północnej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...