Strona głównaHokej na lodzieDobry początek Mistrzostw Świata w wykonaniu Polek. Polskie hokeistki wygrały z Kazachstanem

W piątek 8 kwietnia odbyła się pierwsza kolejka Mistrzostw Świata kobiet dywizji IB w hokeju na lodzie. Na lodowisku w Katowicach rywalizowały także reprezentantki Polski, które w meczu otwarcia podejmowały reprezentację Kazachstanu. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego trudno było o wskazanie faworyta, a bukmacher STS na zwycięstwo obu zespołów ustalił taki sam kurs 2.35. Mecz lepiej rozpoczęły Kazaszki, które prowadziły od 2. minuty, jednak później Polki bardzo skutecznie grały w przewagach i to one rozpoczęły turniej od zwycięstwa 3:1.

Złe dobrego początki. Zwycięstwo z Kazachstanem na inaugurację

Początek meczu nie należał do najbardziej udanych w wykonaniu reprezentantek Polski. Nasze hokeistki już w 2. minucie straciły bramkę. Błąd przed własną bramką popełniła Joanna Strzelecka, a z sytuacji umiejętnie skorzystała Tatyana Koroleva i od pierwszych minut biało-czerwone musiały gonić wynik. Kolejna bramka padła w 14. minucie, gdy grające w podwójnej przewadze Polki do remisu doprowadziła Karolina Poźniewska. Pierwsza tercja zakończyła się 1:1. Od początku drugiej tercji lepsze wrażenie sprawiały reprezentantki Kazachstanu, które częściej atakowały polską bramkę. Dobrze jednak dysponowana była nasza linia obronna, którą ustawił trener Zbigniew Wróbel.

Na uwagę zasługuje wysoka skuteczność Polek w grach w przewadze. W ten sposób zdobyły kolejne dwie bramki w drugiej części gry. Najpierw w 36. minucie do siatki trafiła Julia Zielińska, a w 39. minucie prowadzenie na 3:1 podwyższyła Oliva Tomczok. Takim wynikiem zakończyło się piątkowe spotkanie, co jest znakomitym początkiem Polek. Pokazały w ten sposób, że powinny liczyć się w walce o wygranie dywizji IB i awans do mistrzostw świata dywizji IA. Drugi mecz Polki zagrają w sobotę 9 kwietnia o 20:00 ze Słowenią.

Polska – Kazachstan 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Mała sensacja na początek

Turniej rozpoczął się od małej sensacji. W pierwszym meczu Słowenki pokonały 3:1 Włoszki, które na Mistrzostwach Świata są najwyżej rozstawione. W drugim meczu Chinki zgodnie z oczekiwaniami pewnie pokonały 5:0 reprezentację Korei Południowej.