Strona głównaHokej na trawieRe-Plast Unia Oświęcim – Straubing Tigers 4:1. Historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów

Re-Plast Unia Oświęcim odniosła swoje historyczne zwycięstwo w hokejowej Lidze Mistrzów. Przed własną publicznością efektownie wygrała 4:1 ze Straubing Tigers, czyli jedną z czołowych ekip niemieckiej DEL. Kapitalne zawody rozegrał bramkarz Linus Lundin, który obronił 46 z 47 strzałów. Dzięki temu zwycięstwu oświęcimianie zachowują szansę na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Unia Oświęcim walczy o fazę pucharową Ligi Mistrzów

To debiutancki sezon oświęcimian w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W połowie września odnieśli oni pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, gdy zanotowali efektowny powrót w meczu z KAC Klagenfurt. Teraz zanotowali kolejny sukces. Przed własną publicznością wysoko wygrali 4:1 z niemieckim Straubing Tigers. To historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów przed własną publicznością

Spotkanie zaczęło się bardzo doborze. Już w 11. minucie było 1:0, gdy na listę strzelców wpisał się Carl Ackered. W pierwszej tercji mogło być 2:0, jednak trafienie Henry’ego Karjalainena zostało anulowane po wideokonferencji. Na początku drugiej tercji rywale doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Elis Hede. Na szczęście to nie podłamało gospodarzy. Jeszcze w tej części gry wyszli na prowadzenie 3:1. Najpierw trafił kapitan Krystian Dziubiński, a później grę w przewadze wykorzystał Daniel Olsson Trkulja. Goście rzucili się do odrabiania strat. Na 30 sekund przed końcem meczu wynik na 4:1 ustalił Henry Karjalainen, który strzelił do pustej bramki. Podopieczni Nika Zupancicia odnieśli efektowne zwycięstwo.

Re-Plast Unia Oświęcim – Straubing Tigers 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Mistrz Polski pozostaje w walce o fazę pucharową

Wygrana ze Straubing Tigers sprawia, że Unia Oświęcim pozostaje w walce o fazę pucharową Ligi Mistrzów. Po pięciu kolejkach ma dwa zwycięstwa i zajmuje 15. miejsce. Do końca pozostał jeden mecz. Awans wywalczy 16 najlepszych drużyn. Na zakończenie tej fazy zmagań mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z Oceláři Trzyniec ze Słowacji. Zespół ten zajmuje 9. miejsce. Stawka będzie wysoka. Pojedynek zaplanowano na 16 października.