STS KOD PROMOCYJNY

Aleksandra Mirosław w 2023 roku. Znamy plany rekordzistki świata we wspinaczce na czas

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaInneAleksandra Mirosław w 2023 roku. Znamy plany rekordzistki świata we wspinaczce na...

Choć dla wielu sportowców ze względu na Letnie Igrzyska Olimpijskie najważniejszy będzie 2024 rok, to już w tym ważyć się będzie sprawa przepustek na IO w Paryżu. Kwalifikacje to priorytet Aleksandry Mirosław, czyli mistrzyni i rekordzistki świata we wspinaczce na czas. Znamy jej plany i terminarz startów na 2023 rok!

Poprzedni rok był bardzo udany dla Mirosław, która dwukrotnie poprawiła rekord świata oraz zdobył złoty medal na Mistrzostwach Europy.

Reset już był, teraz zgrupowania i treningi

Po tamtym sukcesie nasza mistrzyni postanowiła się zregenerować i zresetować, by w 2023 roku wejść pełna sił i motywacji. M.in mówiła o tym w obszernej rozmowie specjalnie dla „Gotowych na Sport”.

Główny cel 2023? Bilet do Paryża!

A główną jest oczywiście kwalifikacja olimpijska. Pierwszą i najlepszą szansą na zapewnienie sobie startu w Paryżu w 2024 będą tegoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się w sierpniu w szwajcarskim Bernie. Nic więc dziwnego, że wszystkie treningi, zgrupowania i starty będę podporządkowane uzyskaniu optymalnej formy właśnie na lato.

Zanim do tego dojdzie Aleksandra Mirosław planuje wystartować najpierw w krajowych imprezach, a potem w międzynarodowych. Polscy kibice Oli oraz jej rywalek we wspinaczce mogą sobie ostrzyć zęby na marcowy Puchar Polski oraz mistrzostwa Polski, które odbędą się na początku kwietnia.

Mistrzostwa Świata we wspinaczce najważniejszą imprezą roku

To ma być jednak tylko przetarcie, bowiem prawdziwy sprawdzian będzie miał miejsce w Mistrzostwach Polski we wspinaczce. Aleksandra Mirosław planuje wystartować w dwóch zawodach. Pod koniec kwietnia PŚ zagości w koreańskim Seulu, a na początku maja w indonezyjskiej Dżakarcie. Po tej imprezie Polka skupi się tylko na treningach przed sierpniowymi MŚ w Szwajcarii.

Terminarz startów Aleksandry Mirosław

Oto jak w szczegółach i z datami wygląda terminarz Aleksandry Mirosław i jej plany startów we wspinaczce na czas:

  • Mistrzostwa Polski – 12 marca 2023
  • Puchar Świata (Seul/Korea Południowa) – 28-30 kwietnia 2023
  • Puchar Świata (Dżakarta/Indonezja) – 6-7 maja 2023
  • Puchar Świata (Sal Lake City) – 20 maja 2023
  • Mistrzostwa Świata (Berno/Szwajcaria) – 10 sierpnia 2023
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...