STS KOD PROMOCYJNY

Klaudia Zwolińska mistrzynią Europy w kajakarstwie slalomowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneKlaudia Zwolińska mistrzynią Europy w kajakarstwie slalomowym

Klaudia Zwolińska została mistrzynią Europy w kajakarstwie slalomowym. W sobotnich zmaganiach była zdecydowanie najlepsza i wyprzedziła drugą w klasyfikacji Słowaczkę Zuzannę Pankovą aż o pięć sekund. To deklasacja. Dla Polki to już drugi medal na zawodach w słoweńskiej Lublanie. W środę została wicemistrzynią Europy w konkurencji cross indywidualny. 

Wielka forma Klaudii Zwolińskiej przed IO

Bez wątpienia to polska nadzieja na medal na igrzyskach olimpijskich. Forma Klaudii Zwolińskiej rośnie z tygodnia na tydzień, co udowadnia na zawodach w słoweńskiej Lublanie. Polka w środę została wicemistrzynią Europy w konkurencji cross indywidualny. W sobotę poprawiła ten wynik. Tym razem Klaudia Zwolińska zdominowała stawkę w konkurencji K1 w kajakarstwie slalomowym. Od początku do końca była zdecydowanie najlepsza. 

O świetnej dyspozycji polskiej kajakarki najlepiej świadczy to, że jej przewaga nad drugą w stawce Słowaczką Zuzanną Pankovą wyniosła blisko pięć sekund. Podium uzupełniła Brytyjka Mallory Franklin, która straciła ponad 6,5 sekundy. To prawdziwa deklasacja w tej konkurencji. Polka w pełni zasłużenie wywalczyła złoty medal i poprawiła wynik sprzed roku. Wówczas w Krakowie została wicemistrzynią Europy w tej konkurencji. Oznacza to, że z Lublany wróci ze swoim pierwszym tytułem mistrzyni Europy w karierze. W zawodach w Lublanie oglądaliśmy jeszcze Dominikę Brzeską. Długo płynęła w tempie medalowym. Ostatecznie trochę zabrakło i została sklasyfikowana na szóstej pozycji. To również świetny rezultat. 

Czy Klaudia Zwolińska włączy się do walki o medal na igrzyskach?

Z roku na rok lista sukcesów Klaudii Zwolińskiej w kajakarstwie górskim rośnie. Od kilku lat zaliczana jest do ścisłej czołówki światowej. Udowadnia to również w Lublanie. Jej obecna dyspozycja sprawia, że już teraz można typować ją do grona polskich nadziei medalowych na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Zwłaszcza że przed rokiem w rekonesansie olimpijskim w Paryżu zajęła trzecie miejsce i przypieczętowała historyczne dla Polski miejsce na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Trzymamy kciuki za to, że Polkę w ostatnich tygodniach przed igrzyskami ominą urazy i pojedzie do Paryża w optymalnej dyspozycji.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...