STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Klaudia Zwolińska trzecia w Pucharze Świata w slalomie kajakowym. Wielki sukces Polki

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneKlaudia Zwolińska trzecia w Pucharze Świata w slalomie kajakowym. Wielki sukces Polki

Klaudia Zwolińska wywalczyła wielki sukces i jako pierwsza Polka stanęła na podium klasyfikacji Pucharu Świata w slalomie kajakowym. Nasza reprezentantka znakomicie zaprezentowała się w finale Pucharu Świata w Paryżu, gdzie zajęła trzecie miejsce. Potwierdziła, że należy do ścisłej światowej czołówki i dokonała tego jako pierwsza Polka. Wcześniej na podium stawali tylko mężczyźni. 

Piękne zwieńczenie udanego sezonu 

Dla Klaudii Zwolińskiej start w Paryżu miał być zwieńczeniem bardzo dobrego sezonu. Finałowe zmagania cyklu Pucharu Świata rozegrano na torze, na którym już za niespełna rok odbędą się igrzyska olimpijskie. Polka w tej próbie wypadła wyśmienicie. Od początku spisywała się bardzo dobrze. Przed startem finałowych zawodów 25-letnia Klaudia Zwolińska zajmowała trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i była blisko historycznego osiągnięcia. Do tej pory najlepszym jej miejscem w cyklu było ósme. 

W finale Polka zajęła trzecie miejsce, dzięki czemu cykl Pucharu Świata również skończyła na trzeciej pozycji w konkurencji K-1. Brązowy medal Klaudii Zwolińskiej to historyczny sukces polskiego kajakarstwa. Do tej pory nie dokonała tego żadna Polka. Najlepsza okazała się Australijka Jessica Fox, a trzecie miejsce w cyklu zajęła Niemka Elena Lilik. Do tej pory biało-czerwoni tylko dwukrotnie kończyli Puchar Świata w slalomie kajakowym na podium i zawsze dokonywali tego mężczyźni. W sezonach 2000 i 2001 srebrne medale w konkurencji C-2 wywalczyli kolejno Krzysztof Kołomański i Michał Staniszewski oraz Andrzej Wójs i Sławomir Mordarski.

Kolejny sukces do kolekcji

Dla Klaudii Zwolińskiej to kolejny sukces w tym sezonie. We wrześniu Polka wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w konkurencji K-1. W czerwcu dwukrotnie została wicemistrzynią Europy podczas Igrzysk Europejskich rozgrywanych w Europie. Zawodniczka Startu Nowy Sącz z automatu stała się polską nadzieją na medal olimpijski w Paryżu. Tym bardziej że na przedolimpijskim rekonesansie w Paryżu spisała się wyśmienicie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...