Strona głównaInneKlaudia Zwolińska trzecia w Pucharze Świata w slalomie kajakowym. Wielki sukces Polki

Klaudia Zwolińska wywalczyła wielki sukces i jako pierwsza Polka stanęła na podium klasyfikacji Pucharu Świata w slalomie kajakowym. Nasza reprezentantka znakomicie zaprezentowała się w finale Pucharu Świata w Paryżu, gdzie zajęła trzecie miejsce. Potwierdziła, że należy do ścisłej światowej czołówki i dokonała tego jako pierwsza Polka. Wcześniej na podium stawali tylko mężczyźni.

Piękne zwieńczenie udanego sezonu

Dla Klaudii Zwolińskiej start w Paryżu miał być zwieńczeniem bardzo dobrego sezonu. Finałowe zmagania cyklu Pucharu Świata rozegrano na torze, na którym już za niespełna rok odbędą się igrzyska olimpijskie. Polka w tej próbie wypadła wyśmienicie. Od początku spisywała się bardzo dobrze. Przed startem finałowych zawodów 25-letnia Klaudia Zwolińska zajmowała trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i była blisko historycznego osiągnięcia. Do tej pory najlepszym jej miejscem w cyklu było ósme.

W finale Polka zajęła trzecie miejsce, dzięki czemu cykl Pucharu Świata również skończyła na trzeciej pozycji w konkurencji K-1. Brązowy medal Klaudii Zwolińskiej to historyczny sukces polskiego kajakarstwa. Do tej pory nie dokonała tego żadna Polka. Najlepsza okazała się Australijka Jessica Fox, a trzecie miejsce w cyklu zajęła Niemka Elena Lilik. Do tej pory biało-czerwoni tylko dwukrotnie kończyli Puchar Świata w slalomie kajakowym na podium i zawsze dokonywali tego mężczyźni. W sezonach 2000 i 2001 srebrne medale w konkurencji C-2 wywalczyli kolejno Krzysztof Kołomański i Michał Staniszewski oraz Andrzej Wójs i Sławomir Mordarski.

Kolejny sukces do kolekcji

Dla Klaudii Zwolińskiej to kolejny sukces w tym sezonie. We wrześniu Polka wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w konkurencji K-1. W czerwcu dwukrotnie została wicemistrzynią Europy podczas Igrzysk Europejskich rozgrywanych w Europie. Zawodniczka Startu Nowy Sącz z automatu stała się polską nadzieją na medal olimpijski w Paryżu. Tym bardziej że na przedolimpijskim rekonesansie w Paryżu spisała się wyśmienicie.