Daria Pikulik druga na ostatnim etapie Baloise Ladies Tour

Strona głównaKolarstwoDaria Pikulik druga na ostatnim etapie Baloise Ladies Tour

Za Darią Pikulik kapitalny start w belgijskim wyścigu etapowym Baloise Ladies Tour 2022. Polka zajęła drugie miejsce na ostatnim etapie, co było jej drugim podium w zawodach. Ostatecznie kolarka ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław zajęła wysokie szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Blisko czołówki znalazła się jeszcze Agnieszka Skalniak-Sójka. Klubowa koleżanka Pikulik zajęła 17. miejsce w generalce. Wyścig wygrała Holenderka Ellen Van Dijk z Trek-Segafredo.

Świetna jazda Pikulik na pętlach wokół Deinze

Ostatni etap wyścigu Baloise Ladies Tour 2022 rozegrano na pętlach w okolicy miejscowości Deinze. Trasa liczyła niespełna 120 kilometrów i była stosunkowo płaska, co sprzyjało finiszowi z peletonu. Od początku dobrze kręciła Daria Pikulik z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław, którą wspierały aktywne koleżanki. Choć Polka już przed etapem praktycznie straciła szanse na podium w klasyfikacji generalnej, to jednak chciała zakończyć belgijskie zmagania mocnym akcentem. To się udało.

Ostatecznie Daria Pikulik świetnie finiszowała i na mecie przegrała tylko ze znakomitą Loreną Wiebes z Team DSM, która zajęła drugie miejsce w całym wyścigu. Tym samym Polka do trzeciego miejsca na jednym z wcześniejszych etapów, dołożyła teraz drugą lokatę. Dobrze zaprezentowały się także kolejne biało-czerwone z teamu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Zajęły kolejno miejsca: 9. Katarzyna Wilkos, 33. Wiktoria Pikulik, 40. Agnieszka Skalniak-Sójka, 42. Monika Brzezina i 73. Nikol Plosaj.

Szóste miejsce Pikulik w klasyfikacji generalnej

Dobra jazda Darii Pikulik została wynagrodzona szóstym miejscem w klasyfikacji generalnej. To kolejny tegoroczny sukces Polki. Dzięki temu dołożyła kolejne cenne punkty do rankingu UCI. Te wywalczyła również 17. w generalce Agnieszka Skalniak-Sójka. Dalsze miejsca zajęły: Monika Brzezna (27.), Wiktoria Pikulik (35.), Nikol Plosaj (59.) oraz Katarzyna Wilkos (80.). Wyścig wygrała Holenderka Ellen Van Dijk z Trek-Segafredo. Na podium znalazły się jeszcze jej rodaczka Lorena Wiebes z Team DSM oraz Francuzka Audrey Cordon-Ragot z Trek-Segafredo.